Ďalšie SUV Škoda má meno Kushaq

Piatok, 08 január 2021

Nové SUV Škoda sa predstaví už na jar tohto roku a dostalo panovnícke pomenovanie Kushaq. Pochádza z indického jazyka a v"reči bohov"znamená pomenovanie Kushaq kráľ, alebo vládca.

Skoda-Kushaq

Škoda má v koncerne Volkswagen v rámci značiek na starosti rozvoj indického trhu. V ňom ako prvé pripravuje mestské SUV, ktoré vychádza z konceptu Vision In a bude sa menovať Kushaq.

Zaujímavé na mene nového modelu je napríklad to, že začína písmenom K a končí písmenom Q, čo ho spája so súčasnými modelmi SUV Kodiaq, Karoq a Kamiq.

Česká automobilka je v rámci projektu India 2.0 zodpovedná na indickom subkontinente za všetky aktivity koncernu Volkswagen. Spomínaný projekt zahŕňa modelovú ofenzívu až štyroch kompaktných vozidiel značiek Škoda a Volkswagen.

Nové mestské SUV Kushaq vychádza z modulárnej platformy MQB A0 In, ktorú pre indický trh špeciálne vyvinula Škoda. Až 95 % komponentov nového Kushaqa má byť od miestnych výrobcov, čo je aj dôsledok toho, že v Indii nie je potreba až toľko elektronických asistentov. Na indické potreby sa prispôsobia aj motory nového Kushaqa.

Nový model pre indických zákazníkov spája v sebe prednosti typické pre autá Škoda, akými sú výrazný dizajn, komfort, bezpečnosť a tiež pomer ceny a úžitkovej hodnoty s dôrazom na priania indických zákazníkov.

Nový Kushaq má mať svetovú premiéru v marci tohto roku.

(janGold)
Foto: Škosa-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.