Ďalšie SUV Škoda má meno Kushaq

Piatok, 08 január 2021

Nové SUV Škoda sa predstaví už na jar tohto roku a dostalo panovnícke pomenovanie Kushaq. Pochádza z indického jazyka a v"reči bohov"znamená pomenovanie Kushaq kráľ, alebo vládca.

Skoda-Kushaq

Škoda má v koncerne Volkswagen v rámci značiek na starosti rozvoj indického trhu. V ňom ako prvé pripravuje mestské SUV, ktoré vychádza z konceptu Vision In a bude sa menovať Kushaq.

Zaujímavé na mene nového modelu je napríklad to, že začína písmenom K a končí písmenom Q, čo ho spája so súčasnými modelmi SUV Kodiaq, Karoq a Kamiq.

Česká automobilka je v rámci projektu India 2.0 zodpovedná na indickom subkontinente za všetky aktivity koncernu Volkswagen. Spomínaný projekt zahŕňa modelovú ofenzívu až štyroch kompaktných vozidiel značiek Škoda a Volkswagen.

Nové mestské SUV Kushaq vychádza z modulárnej platformy MQB A0 In, ktorú pre indický trh špeciálne vyvinula Škoda. Až 95 % komponentov nového Kushaqa má byť od miestnych výrobcov, čo je aj dôsledok toho, že v Indii nie je potreba až toľko elektronických asistentov. Na indické potreby sa prispôsobia aj motory nového Kushaqa.

Nový model pre indických zákazníkov spája v sebe prednosti typické pre autá Škoda, akými sú výrazný dizajn, komfort, bezpečnosť a tiež pomer ceny a úžitkovej hodnoty s dôrazom na priania indických zákazníkov.

Nový Kushaq má mať svetovú premiéru v marci tohto roku.

(janGold)
Foto: Škosa-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
homola
Víkend seriálu TCR na Nürburgringu sa vinou extrémnej hustej hmly, dažďa a nízkych teplôt nevydaril. Piatok počas voľných tréningov bolo ešte pekné počasie, ale v sobotu od rána až do 17tej hodine sa všetky aktivity na okruhu postupne rušili a nekonala sa ani kvalifikácia a neodjazdili sa ani prvé sobotňajšie preteky. Ak by sa boli odjazdili, Homola by podľa piatkových tréningových výsledkov štartoval do druhých nedeľňajších pretekov z nádejného druhého miesta. Prvé a jediné preteky sa tak konali až v nedeľu. Náš jazdec štartoval z deviatej pozície na štarte. Pred nájazdom do štvrtej zákruty sa dostal do neprehľadnej situácie, došlo ku kontaktu s iným vozidlom a vážnemu poškodeniu jeho auta a z pretekov odstúpil. Z deviatich pretekov seriálu videl Homola cieľovú pásku len štyrikrát. V septembri sa jazdia predposledné preteky seriálu na talianskej Monze, kde Homola minulý rok vyhral. Hádam mu to tam vyjde!
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.