Facelift Škoda Kodiaq za dverami

Pondelok, 05 apríl 2021

Škoda Kodiaq odštartovala v roku 2016 novú cestu športovo-úžitkových modelov mladoboleslavskej automobilky, a práve Kodiaq bol po Yeti prvým veľkým SUV českej značky.

skoda-kodiaq

Po príchode Kodiaqa vypadol Yeti z ponuky a potom prišli menšie modely Karoq a Kamiq.

Teraz, po piatich rokoch od príchodu Kodiaqa, nastal čas na jeho vizuálnu i technickú zmenu. Prvé nazretie na tento úspešný model pustila česká automobilka v podobe troch dizajnových skíc. Tie sprostredkúvajú prvý dojem z prepracovaného Kodiaqa.

Skutočnú podobu veľkého SUV z Mladej Boleslavy spoznáme už onedlho, pretože čas na uvedenie prepracovaného Kodiaqa sa kráti. Svetovú premiéru bude mať nová Škoda Kodiaq už 13. apríla.

Čo prezádzajú dizajnové skice? Na prvej je vidieť výraznejšiu prednú časť prepracovaného modelu Kodiaq: okrem nanovo vymodelovanej kapoty motora vzhľad dotvára väčšmi vzpriamená, šesťuholníková maska Škoda s mohutnými zdvojenými rebrami.

Svetlomety sú užšie ako doterajšie a spolu so svetlami do hmly, umiestnenými pod nimi, vytvárajú novú svetelnú grafiku "štyroch očí". Nový predný nárazník sa vyznačuje okrem lišty v hliníkovom vyhotovení aj širším prostredným otvorom na vstup vzduchu, ktorý je zo strán ohraničený aplikáciami v profile písmena L.

Ďalšie skica prináša detailný pohľad na nový svetlomet. Dva LED moduly usporiadané nad sebou, ktoré vyžarujú charakteristickú svetelnú grafiku, sa tu dajú zvlášť dobre rozoznať.

Na tretej skici je zobrazené ostro rezané zadné skupinové svetlá, ktorá sú rovnako ako predné svetlomety štíhlejšie. Obsahujú pre značku typické výrazné kryštálové štruktúry a vytvárajú svetelnú grafiku v tvare písmena C, rovnako typickú pre značku Škoda, no tieto sú v užšom vyhotovení.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.