Ford E-Transit: Široká ponuka elektrických dodávok

Streda, 15 jún 2022

Nový plne elektrický Ford E-Transit je už na Slovensku v predaji. Od konca apríla si ho záujemcovia mohli objednávať.

1-e-transit

Ford uviedol zo svojho programu elektrifikácie svojich vozidiel nový čisto elektrický model E-Transit. Má špičkovú kapacitu akumulátora, dlhý dojazd, výkonný elektromotor a vďaka funkcii výstupu energie Pro Power Onboard ponúka čisto elektrickú verziu.

Schopnosti novej elektrickej dodávky Fordu dopĺňa vylepšená úroveň štandardného vybavenia o najnovšie inteligentné asistenčné a bezpečnostné systémy vodiča, komplexnú podporu nabíjania Ford Pro a integrovaný balík riešení FordPro, s ktorými možno optimalizovať efektivitu a prevádzkové náklady.

Model E-Transit ponúka komplexnú štandardnú výbavu a pokročilé technológie. Je navrhnutý tak, aby vyhovoval širokému spektru spôsobov využívania. Štandardne využiteľná kapacita akumulátora je 68 kWh, čo zaisťuje konkurencieschopný dojazd do 317 kilometrov (WLTP).

Rodina vozidiel Transit môže mať až 25 variant karosérií typu dodávka, dodávka s dvojitou kabínou a podvozok s kabínou s rôznymi dĺžkami a výškami strechy s celkovou hmotnosťou od 3,5 do 4,25 tony. Užitočné zaťaženie vozidla v prípade dodávky je 1758 kg.

Pohon pre Ford Transit zabezpečuje výkonný elektromotor s krútiacim momentom 430 Nm a možnosťou voľby maximálneho výkonu 135 kW alebo 198 kW. Model E-Transit je vybavený unikátnou funkciou Ford ProPower Onboard, ktorá môže zvýšiť dodávaný výkon o 2,3 kW.

E-Transit bude na slovenskom trhu v ponuke vo výbave Trend. Ponúka funkcie na zdokonalenie produktivity, napríklad navigačný systém Ford Connected, ktorý dokáže navrhnúť najefektívnejšiu trasu a prináša informácie o nabíjaní, premávke a dostupnosti parkovania v reálnom čase, ako aj funkciu inteligentného dojazdu. Systém hlasového ovládania a zabudovaná asistentka Amazon Alexa pomáhajú vodičom prijímať potrebné informácie bez toho, aby museli odvracať zrak z cesty.

Elektrické vozidlá budú mať výrazne vyššiu úroveň výbavy než ekvivalentný model so vznetovým motorom.

E-Transit prináša do radu úžitkových vozidiel Ford v Európe nový komunikačný a informačný systém SYNC 4, ktorý má v porovnaní so systémom SYNC 3 dvojnásobný výpočtový výkon. Ovláda sa pomocou intuitívneho 12-palcového dotykového displeja s antireflexným povrchom.

E-Transit prichádza s mimoriadne konkurencieschopnými cenami. Ceny na Slovensku začínajú od 74 628 eur.

1-e-transit 2-e-transit 3-e-transit
Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Pridať komentár
Bleskovky
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.
opel-astra1
Nový Opel Astra a Astra SportsTourer zvolila odborná porota German Car Awards za nemecké kompaktné auto roka 2023. Oba modely novej generácie zvíťazili v ankete s veľkým náskokom pred konkurentmi tohto segmentu. Astra presvedčila inovatívnymi bezpečnostnými technológiami, ktoré Astra sprístupňuje širokému spektru zákazníkov triedy kompaktných vozidiel. Rovnako aj široká ponuka pohonných jednotiek vrátane elektrifikovaného plug-in hybridného pohonu, vďaka ktorému môžu nové modely Astra jazdiť aj plne bez emisií. Zavážil aj príťažlivý pokrokový dizajn, ako aj pôžitok z jazdy a hodnota, za ktorú zákazník Astru dostáva.