Ford E-Transit: Široká ponuka elektrických dodávok

Streda, 15 jún 2022

Nový plne elektrický Ford E-Transit je už na Slovensku v predaji. Od konca apríla si ho záujemcovia mohli objednávať.

1-e-transit

Ford uviedol zo svojho programu elektrifikácie svojich vozidiel nový čisto elektrický model E-Transit. Má špičkovú kapacitu akumulátora, dlhý dojazd, výkonný elektromotor a vďaka funkcii výstupu energie Pro Power Onboard ponúka čisto elektrickú verziu.

Schopnosti novej elektrickej dodávky Fordu dopĺňa vylepšená úroveň štandardného vybavenia o najnovšie inteligentné asistenčné a bezpečnostné systémy vodiča, komplexnú podporu nabíjania Ford Pro a integrovaný balík riešení FordPro, s ktorými možno optimalizovať efektivitu a prevádzkové náklady.

Model E-Transit ponúka komplexnú štandardnú výbavu a pokročilé technológie. Je navrhnutý tak, aby vyhovoval širokému spektru spôsobov využívania. Štandardne využiteľná kapacita akumulátora je 68 kWh, čo zaisťuje konkurencieschopný dojazd do 317 kilometrov (WLTP).

Rodina vozidiel Transit môže mať až 25 variant karosérií typu dodávka, dodávka s dvojitou kabínou a podvozok s kabínou s rôznymi dĺžkami a výškami strechy s celkovou hmotnosťou od 3,5 do 4,25 tony. Užitočné zaťaženie vozidla v prípade dodávky je 1758 kg.

Pohon pre Ford Transit zabezpečuje výkonný elektromotor s krútiacim momentom 430 Nm a možnosťou voľby maximálneho výkonu 135 kW alebo 198 kW. Model E-Transit je vybavený unikátnou funkciou Ford ProPower Onboard, ktorá môže zvýšiť dodávaný výkon o 2,3 kW.

E-Transit bude na slovenskom trhu v ponuke vo výbave Trend. Ponúka funkcie na zdokonalenie produktivity, napríklad navigačný systém Ford Connected, ktorý dokáže navrhnúť najefektívnejšiu trasu a prináša informácie o nabíjaní, premávke a dostupnosti parkovania v reálnom čase, ako aj funkciu inteligentného dojazdu. Systém hlasového ovládania a zabudovaná asistentka Amazon Alexa pomáhajú vodičom prijímať potrebné informácie bez toho, aby museli odvracať zrak z cesty.

Elektrické vozidlá budú mať výrazne vyššiu úroveň výbavy než ekvivalentný model so vznetovým motorom.

E-Transit prináša do radu úžitkových vozidiel Ford v Európe nový komunikačný a informačný systém SYNC 4, ktorý má v porovnaní so systémom SYNC 3 dvojnásobný výpočtový výkon. Ovláda sa pomocou intuitívneho 12-palcového dotykového displeja s antireflexným povrchom.

E-Transit prichádza s mimoriadne konkurencieschopnými cenami. Ceny na Slovensku začínajú od 74 628 eur.

1-e-transit 2-e-transit 3-e-transit
Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Pridať komentár
Bleskovky
goodyear-compact
Goodyear uvádza na trh nový rad pneumatík Powerload, ktoré zvyšujú produktivitu práce, majú dlhšiu životnosť a znižujú prevádzkové náklady. Doplnené sú o významné moderné technológie, ktoré boli špeciálne navrhnuté pre kompaktné kolesové nakladače a malé grejdre. Využívajú sa v stavebníctve, pri nakládke materiálov, v logistickej podpore, v poľnohospodárstve a aj pri úpravách terénu. Pneumatiky Goodyear Powerload zahŕňajú novú technológiu Smooth Guard, vrátane extra silnej a hladkej vrstvy gumy v oblasti ramien a bočnice. Tá pneumatikám nového radu prepožičiava maximálnu robustnosť a zvyšuje odolnosť proti rezným ranám a poškodeniu kostry, zároveň posilňuje konštrukciu bočníc, zvyšuje stabilitu a uľahčuje ovládateľnosť strojov. Dezén behúňa je inšpirovaný osvedčeným Goodyear TL-3A+. Pre Powerload bol upravený pre rozmer 18" a 20".
AAA-AUTO
Spoločnosť Aures, do ktorej siete patria AAA Auto Mototechna, Auto Diskont a Driverama, ponúka takmer 160 voľných pracovných pozícií. Nové personálne posily potrebuje vzhľadom na vysoký dopyt po jazdených autách a rekordný predaj v celej sieti svojich pobočiek. V prvom štvrťroku tohto roku sa v celom holdingu Aures predalo najviac vozidiel v porovnaní s rovnakým období roka počas 30-ročnej existencie spoločnosti. Nových pracovníkov si vyžaduje aj rozvoj pobočkovej siete spoločnosti Driverama, ktorá obchoduje online s jazdenými vozidlami v Nemecku. Aures spustil tiež vlastný talentový program, ktorého cieľom je hľadať nových manažérov priamo medzi vlastnými zamestnancami.
mini
Priaznivci a majitelia prémiových kompaktných automobilov značky Mini a starších klasických Mini sa počas posledného víkendu stretli na 29. ročníku Slovenského zrazu značky a užívali si tri dni príťažlivého programu v príjemnej rodinnej atmosfére a dobrej nálade. Spestrila ho aj navigačná rallye a turistické prechádzky cez unikátne Jánošíkove diery. Zraz majiteľov Mini sa konal v okolí Autocampingu Belá-Nižné Kamence, neďaleko Terchovej v malebnom Jánošíkovom kraji. Zúčastnilo sa ho 75 "miníkov" novej i pôvodnej staršej generácie zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska. Najvzdialenejší účastník bol z Maďarska a najstarším modelom Mini Marcos z 1968.