Ford predstavuje nový Transit Connect s pohonom PHEV

Pondelok, 12 február 2024

Ford pokračuje v elektrifikácii svojich úžitkových automobilov novou kompaktnou dodávkou Transit Connect s plug-in hybridným pohonom (PHEV). Pokročilé pohonné hybridné ústrojenstvo umožňuje v cieľovom režime konkurencieschopný dojazd 110 kilometrov.

1-ford-transit-connect-PHEV
Ford Transit Connect PHEV

Plug-in hybridný pohon nového Transitu Connect tretej generácie kombinuje benzínový preplňovaný 1,5 litrový motor s elektromotorom. Systémový výkon súpravy dosahuje 110 kW a krútiaci moment 350 Nm.

Nabíjať elektromotor sa dá jednosmerným prúdom s výkonom 50 kW, alebo nabíjačkou na striedavý prúd s výkonom 11 kW. Nákladový priestor pri verzii so základným rázvorom náprav má objem 3,5 m3.

Motor je spojený so šesťstupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou. Maximálne užitočné zaťaženie je 770 kga maximálna hmotnosť prívesu 1400 kg.

Plug-in hybridná dodávka môže byť aj s pohonom všetkých kolies, disponuje s vylepšenými technológiami a zaujme aj prepojený digitálny kokpit. V modeloch kombi nechýba koncepcia flexibilných sedadiel, čo približuje nový model k prémiovej triede.

Objednávať si nové vysokoproduktívne elektrifikované úžitkové modely Transit Connect PHEV novej generácie bude možné od jari tohto roku a prvé vozidlá sa k zákazníkom dostanú počas tohtoročného leta.

Tretia generácia kompaktnej dodávky Transit Connect je súčasťou historicky najsilnejšej zostavy kompaktných dodávok z dielne Fordu Pro, do ktorej patrí aj úplne nový Transit Courier a pripravovaný elektrický model E-Transit Courier.

Na jar tohto roku sa pribudne ešte model so vznetovým motorom Transit Connect a prvé kusy pre zákazníkov sú v rámci plánu postupného uvádzania na trh naplánované na tohtoročné leto. Začiatkom roka 2025 doplnia ponuku modely s pohonom všetkých kolies a modely kombi.

1-ford-transit-connect-PHEV 2-ford-transit-connect-PHEV
Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.