Ford Ranger Raptor: Premiéra už o osem dní (plus video)

Pondelok, 14 február 2022

Automobilka Ford odhalí najnovší variant modelu Ranger Raptor už o osem dní, presnejšie 22. februára. Pozrieť si ho budeme môcť ráno o 8:00 hodine na YouTube kanála spoločnosti Ford of Europe.

1-Ranger-Raptor

Pick-up Ford Ranger aktuálnej tretej generácie uviedla americká automobilka v roku 2018 a v rovnakom roku uzrela svetlo sveta aj vrcholná verzia Raptor. Ranger bol zväčša výhradne pre americký trh, ale doba sa mení a teraz už aj európsky zákazník si príde do showroomu pre nový pick-up, ktorý ho očarí brilantne fungujúcim podvozkom, ale hlavne svojou priechodnosťou aj tým najťažším terénom. A to máme na mysli Ranger bez dodatku Raptor v názve.

Automobilka s modrým oválom v znaku koncom minulého roka pustila do sveta správu o predstavení nového modelu Ford Ranger štvrtej generácie, zároveň aj to, že hneď bude nasledovať aj odvodený vrcholný variant Ranger Raptor. Prvé kusy síce prídu do Európy až začiatkom roku 2023, ale aj to je pre fanúšikov Fordu Ranger dôvod k radosti. A keďže táto správa pochádza od európskej nazvime to divízie automobilky Ford, Európu by vrcholné Fordy Ranger Raptor nemali vynechať

Súčasťou oznámenia o novom vrcholnom modeli Rarger Raptor je video, ktoré je aj na YouTube kanála európskeho Fordu. Na ňom sa maskovaný prototyp modelu Ranger Raptor preháňa terénom a predvádza svoje silné stránky, ako skoky v teréne alebo jazda bokom. To si môže dovoliť len Ranger s upraveným a zosilneným podvozkom, ktorý toto video ukazuje aj v detailnom zábere.

Novú generáciu modelu Ranger Raptor vyvinula športová odnož Ford Performance pre nadšencov off-roadu. Ford vytvoril tento pick-up svojou s najpokročilejšou technológiou, a tak vznikla odolná konštrukcia pre dokonale ovládané vozidlo. Je teda tu najpokročilejší Ranger všetkých čias.

Pre väčšie emócie dostane nový Ranger Raptor aj poriadne silný motor, ktorý nahradí doteraz používaný dvakrát preplňovaný dvojlitrový vznetový štvorvalec. Mohol by ním byť vidlicový šesťvalec Ecoboost, alebo 2,7litrový twin-turbo z modelu Ford Bronco, prípadne aj iný.

Možno aj tieto a ďalšie novšie zábery z videa, ktoré si už teraz môžete pozrieť na

video: https://youtu.be/9XMUq_mTDL8

ukáže Ford Motor Company počas virtuálneho odhalenia najnovšej verzie modelu Ranger Raptor 22. februára o 08:00 hodine pri jeho svetovej premiére. Tú bude Ford prenášať na YouTube kanála spoločnosti Ford of Europe na rovnakej adrese https://youtu.be/9XMUq_mTDL8.

1-Ranger-Raptor 2-Ford-Ranger-Raptor 3-Ranger-Raptor-teaser
Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Pridať komentár
Bleskovky
homola
Víkend seriálu TCR na Nürburgringu sa vinou extrémnej hustej hmly, dažďa a nízkych teplôt nevydaril. Piatok počas voľných tréningov bolo ešte pekné počasie, ale v sobotu od rána až do 17tej hodine sa všetky aktivity na okruhu postupne rušili a nekonala sa ani kvalifikácia a neodjazdili sa ani prvé sobotňajšie preteky. Ak by sa boli odjazdili, Homola by podľa piatkových tréningových výsledkov štartoval do druhých nedeľňajších pretekov z nádejného druhého miesta. Prvé a jediné preteky sa tak konali až v nedeľu. Náš jazdec štartoval z deviatej pozície na štarte. Pred nájazdom do štvrtej zákruty sa dostal do neprehľadnej situácie, došlo ku kontaktu s iným vozidlom a vážnemu poškodeniu jeho auta a z pretekov odstúpil. Z deviatich pretekov seriálu videl Homola cieľovú pásku len štyrikrát. V septembri sa jazdia predposledné preteky seriálu na talianskej Monze, kde Homola minulý rok vyhral. Hádam mu to tam vyjde!
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.