Honda e oficiálne vo Frankfurte

Streda, 04 september 2019

Už vieme ako bude elektrická Honda e vyzerať, keď sa prvé kusy dostanú k predajcom. Automobilka totiž vypustila do sveta oficiálne fotografie svojho prvého produkčného elektrického modelu vo finálnej verzii sériovej výroby , ktorý sa už o pár dní predstaví na autosalóne vo Frankfurte.

1-Honda-e

Elektrická Honda e bude mať premiéru už o týždeň na autosalóne vo Frankfurte

Prvé fotografie modelu Honda e vo finálnej verzii sériovej výroby sú tu, a tak skôr ako nový model v premiére uvidia novinári 12. septembra na novinárskych dňoch a potom aj návštevníci autosalónu vo Frankfurte, motoristická verejnosť bude už Hondu e poznať.

Honda sprístupňuje aj ďalšie technické údaje o novom kompaktnom EV, ktorý má uspokojovať požiadavky a potreby zákazníkov, ktorí chcú mať v garáži alebo pred domom elektrický model, ktorý vyhovuje ich mestskému životnému štýlu.

Honda e je ďalším krokom automobilky k záväzku dosiahnuť do roku 2025 100%-ú elektrifikáciu svojho predaja v Európe. Nový EV model má byť oficiálnym verejným debutom automobilky na autosalóne 2019 vo Frankfurte spolu so škálou elektrifikovaných a športových automobilov Honda.

Jednoduchosť dizajnu

Hondu e vyvinuli so zameraním na jednoduchosť dizajnu. Hladké vonkajšie línie zvýrazňujú aj vysúvacie kľučky dverí, čím sa vytvárajú hladký vzhľad karosérie. Kamerový systém bočných spätných zrkadiel nahrádza tradičné bočné spätné zrkadlá, ktoré prenášajú živý obraz v reálnom čase na dve šesťpalcové obrazovky. Kamerová technológia prináša výhody z hľadiska štýlu, bezpečnosti a aerodynamiky.

2-Honda-e

Interiéru modelu Honda e dominuje nezvykle široká digitálna prístrojová doska

Interiéru dominuje široká digitálna prístrojová doska s dvojitými 12,3-palcovými LCD dotykovými obrazovkami, ktoré slúžia aj ako primárne informačné a zábavné displeje s množstvom aplikácií. Vodič a spolucestujúci môžu tak využívať rovnakú konektivitu a komfort.

Výkon 136 alebo150 koní, dojazd 220 km

Zdrojom mobility modelu Honda e je vysokovýkonný elektrický motor s výkonmi 100 kW/136 k, alebo 113 kW/154 k a krútiacim momentom 315 Nm. Batéria s kapacitou 35,5 kWh umožňuje dojazd až 220 km, čo je ideálne pre každodenné používanie v meste. Rýchle nabíjanie na 80 % kapacity je za 30 minút. Elektromotor poháňa zadné kolesá a poskytuje vynikajúce zrýchlenie, okamžitú odozvu a športový pocit z jazdy. Zrýchlenie z nuly na 100 km/h je za približne 8 sekúnd.

3-Honda-e

Kompaktný elektrický automobil Honda e bude mať dojazd 220 kilometrov

Služby a umelá inteligencia

Pripojené služby a aplikácie prístupné prostredníctvom rozhrania dotykovej obrazovky možno aktivovať aj pomocou hlasových povelov a tak sa zapojiť do služby Honda Personal Assistant. Intuitívny osobný asistent Honda je funkcia umelej inteligencie (AI), ktorá umožňuje prístup k širokému rozsahu online služieb.

Záujemcovia o kúpu elektrického modelu Honda e sa môžu zaregistrovať na webovej stránke spoločnosti Honda.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Benzina-Slovensko
Od polovice roku 2019 je na Slovensku v prevádzke prvá čerpacia stanica, ktorá nesie značku Benzina a patrí do koncernu Orlen. V dohľadnom čase plánuje Benzina otvoriť ešte ďalších sedem staníc. Nové čerpacie stanice budú v priestoroch prevzatých od súkromného prevádzkovateľa a renovované tak, aby poskytovali najlepší zákaznícky servis a tiež široký výber nepalivových produktov. Nové čerpacie stanice Benzina by mali začať na Slovensku svoju prevádzku v najbližších týždňoch. Celú transakciu podmieňuje schválenie Protimonopolného úradu SR. Na Slovensku je v súčasnosti v prevádzke približne 900 čerpacích staníc a takmer polovicu z nich prevádzkujú tri najväčšie spoločnosti.
Cvrček
Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu majú staronového absolútneho víťaza, keď druhýkrát po sebe sa ním stal Věroslav Cvrček ml. z tímu L Racing na vozidle Škoda Fabia RS 2000. Sériou jasných víťazstiev v tejto sezóne zabezpečil titul pre seba a tím L. Racing. Titul majstra Slovenska spečatil počas uplynulého víkendu na Pezinskej Babe v pretekoch Todos Cena Slovenska 2019. Do konca sezóny ostáva odjazdiť ešte preteky na Ostrej Lúke.
Škoda-Kamiq-Monte-Carlo
Mladoboleslavská automobilka nadväzuje na úspešnú súťažnú históriu značky, tentoraz s novým mestským SUV Škoda Kamiq a pokračuje v tradícii športovo-lifestylovo výbavových variantov Monte Carlo. Mladoboleslavská automobilka nadväzuje na úspešnú súťažnú históriu značky, tentoraz s novým mestským SUV Škoda Kamiq a pokračuje v tradícii športovo-lifestylovo výbavových variantov Monte Carlo.Nový športový variant Monte Carlo vystrojila česká automobilka dynamickými čiernymi dizajnovými prvkami. Vrcholový výbavový stupeň modelu Kamiq bude k dispozícii so všetkými motormi tohto modelového radu. K zákazníkom sa prvé vozidlá dostanú koncom roka 2019. Debutovať bude už o dva dni na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.Nový športový variant Monte Carlo vystrojila česká automobilka dynamickými čiernymi dizajnovými prvkami. Vrcholový výbavový stupeň modelu Kamiq bude k dispozícii so všetkými motormi tohto modelového radu. K zákazníkom sa prvé vozidlá dostanú koncom roka 2019. Debutovať bude už o dva dni na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.