Hyundai Bayon. Mestský crossover stavil na výrazný dizajn.

Pondelok, 25 január 2021

Po novom elektrickom Ioniqu 5 postupne sprístupňuje Hyundai svoj ďalší model, tentoraz úplne nový subkompaktný crossover Bayon. Upútavkové snímky ukazujú výrazné a jedinečné dizajnové prvky nového mestského crossovera.

1-Hyundai-Bayon

Hyundai zverejnil po prvých upútavkách nové snímky nového crossoveru Bayon, ktoré poodhaľujú ďalšie detaily malého mestského automobilu, ktorý obsahuje odvážne prvky svojho dizajnu. Séria snímok pri slabom osvetlení odhaľuje široký a prepojený dizajn s čistým technickým vzhľadom. Spoločnosť navyše potvrdila, že Bayon je najnovším nositeľom dizajnovej identity značky Hyundai.

Hyundai v tlačovej správe označuje svoj nový model ako Sensuous Sportiness, teda zmyselná športovosť, a tá má kombinovať emocionálnu hodnotu s inovatívnymi dizajnovými riešeniami. Pripravovaný Bayon doplní súčasný model Kona o menší mestský crossover.

Na zverejnených obrázkoch vidno, že veľkú časť prednej masky tvorí pásmo nasávania vzduchu, ktoré sa tiahne cez celú prednú časť vozidla. Výrazným prvkom sú aj úzke svetlá v hornej časti pre denné svietenie, od ktorých sú výraznejšie hlavné svetlomety v nárazníku oddelené, čo vytvára jedinečnú svetelnú architektúru s výrazným vzhľadom.

V zadnej časti vozidla sú horizontálne umiestnené koncové svetlá v tvare šípky spojené horizontálne tenkou červenou línkov, ktorá Bayon opticky rozširuje. Tieto svetlá umiestnené čo najviac do strán a ešte viac zvyšujú vizuálny dojem šírky. Zadná grafika tak ešte viac vyniká.

Hyundai Bayon sa má v Európe začať predávať už v prvej polovici tohto roku.

1-Hyundai-Bayon 2-Hyundai-Bayon 3-Hyundai-Bayon
Autor: J. Goldberger, Zdroj: Hyundai
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.
Homola-Spa
Nevyspytateľné počasie trápilo slovenského automobilového pretekára v ďalších pretekoch európskeho seriálu na belgickom okruhu v Spa-Francorchamps. Nesadlo mu počasie, keď v prvý deň pretekov pred víkendom čakal, že trať po daždi vyschne a bude dobré nasadiť "suché" pneumatiky. Do druhých pretekov o deň neskôr, naopak, obul pneumatiky do mokra a trať okruhu rýchlo vyschla. "Myslel som si, že je to dobrá voľba. Žiaľ, od druhého kola prestalo mrholiť, trať začala vysýchať a moje pneumatiky po pár kolách úplne odišli. Každým kolom som už šiel len dozadu," povedal po druhých pretekoch sklamaný Homola. Dva omyly a tak v prvých pretekoch bolo 15. miesto a v druhých bol dvanásty. Po predposlednom kole v Belgicku je Matej Homola na 8. priečke priebežného hodnotenia šampionátu. O dva týždne čakajú slovenského pretekára záverečné preteky seriálu v španielskej Jarame.