Hyundai Bayon. Mestský crossover stavil na výrazný dizajn.

Pondelok, 25 január 2021

Po novom elektrickom Ioniqu 5 postupne sprístupňuje Hyundai svoj ďalší model, tentoraz úplne nový subkompaktný crossover Bayon. Upútavkové snímky ukazujú výrazné a jedinečné dizajnové prvky nového mestského crossovera.

1-Hyundai-Bayon

Hyundai zverejnil po prvých upútavkách nové snímky nového crossoveru Bayon, ktoré poodhaľujú ďalšie detaily malého mestského automobilu, ktorý obsahuje odvážne prvky svojho dizajnu. Séria snímok pri slabom osvetlení odhaľuje široký a prepojený dizajn s čistým technickým vzhľadom. Spoločnosť navyše potvrdila, že Bayon je najnovším nositeľom dizajnovej identity značky Hyundai.

Hyundai v tlačovej správe označuje svoj nový model ako Sensuous Sportiness, teda zmyselná športovosť, a tá má kombinovať emocionálnu hodnotu s inovatívnymi dizajnovými riešeniami. Pripravovaný Bayon doplní súčasný model Kona o menší mestský crossover.

Na zverejnených obrázkoch vidno, že veľkú časť prednej masky tvorí pásmo nasávania vzduchu, ktoré sa tiahne cez celú prednú časť vozidla. Výrazným prvkom sú aj úzke svetlá v hornej časti pre denné svietenie, od ktorých sú výraznejšie hlavné svetlomety v nárazníku oddelené, čo vytvára jedinečnú svetelnú architektúru s výrazným vzhľadom.

V zadnej časti vozidla sú horizontálne umiestnené koncové svetlá v tvare šípky spojené horizontálne tenkou červenou línkov, ktorá Bayon opticky rozširuje. Tieto svetlá umiestnené čo najviac do strán a ešte viac zvyšujú vizuálny dojem šírky. Zadná grafika tak ešte viac vyniká.

Hyundai Bayon sa má v Európe začať predávať už v prvej polovici tohto roku.

1-Hyundai-Bayon 2-Hyundai-Bayon 3-Hyundai-Bayon
Autor: J. Goldberger, Zdroj: Hyundai
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
homola
Víkend seriálu TCR na Nürburgringu sa vinou extrémnej hustej hmly, dažďa a nízkych teplôt nevydaril. Piatok počas voľných tréningov bolo ešte pekné počasie, ale v sobotu od rána až do 17tej hodine sa všetky aktivity na okruhu postupne rušili a nekonala sa ani kvalifikácia a neodjazdili sa ani prvé sobotňajšie preteky. Ak by sa boli odjazdili, Homola by podľa piatkových tréningových výsledkov štartoval do druhých nedeľňajších pretekov z nádejného druhého miesta. Prvé a jediné preteky sa tak konali až v nedeľu. Náš jazdec štartoval z deviatej pozície na štarte. Pred nájazdom do štvrtej zákruty sa dostal do neprehľadnej situácie, došlo ku kontaktu s iným vozidlom a vážnemu poškodeniu jeho auta a z pretekov odstúpil. Z deviatich pretekov seriálu videl Homola cieľovú pásku len štyrikrát. V septembri sa jazdia predposledné preteky seriálu na talianskej Monze, kde Homola minulý rok vyhral. Hádam mu to tam vyjde!
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.