Hyundai i10: Prichádza najmenšia kórejská novinka

Piatok, 17 január 2020

Prvou tohtoročnou novinkou značky Hyundai je nová, v poradí tretia generácia najmenšieho modelu i10.

1-Hyundaii-i10
Nový najnovší Hyundai i10 sa predstavil vo Viedni na výstave Autoshow

Kórejská automobilka avizuje, že rok 2020 sa ponesie v znamení množstva produktových noviniek. Vraj takmer každý súčasný model, ktorý na Slovensku značka ponúka, príde v tomto roku v podobe novej generácie alebo minimálne ako facelift.

Úplne nový model i10 sa v týchto dňoch začal vyrábať vo fabrike Hyundai v Turecku. Príde s viacerými dizajnovými zmenami a oproti predchádzajúcej generácii ponúkne užívateľom aj širokú paletu pokročilých systémov konektivity, ktoré sa vo vozidlách najmenšieho segmentu A nachádzajú len zriedka. Ide o bohatý balík bezpečnostných systémov a viac priestoru sa dostane na personalizáciu vozidla podľa preferencií záujemcov o kúpu vozidla.

Nový model i10 tretej generácie je navrhnutý, vyvinutý a vyrábať sa začal v závode závode Hyundai v tureckom meste Izmit. Ponúkať sa bude s dvoma motorizáciami. Prvou je 1,0-litrový MPi trojvalec s výkonom 49 kW (67 k) a max. krútiacim momentom 96 Nm.

2-Hyundai-i10
Druhou pohonnou jednotkou je 1,2-litrový štvorvalec MPi s výkonom 62 kW (84 k) a krútiacim momentom 118 Nm, päťstupňovou manuálnou alebo automatizovanou prevodovkou, bohatou bezpečnostnou výbavou, technológiou Bluelink aj so širokými možnosťami farebnej personalizácie, napríklad strechou v čiernej alebo červenej farbe.
Hyundai i10 sa v Európe a aj na Slovensku začne predávať od februára tohto roku. Cena novej generácie Hyundai i10 na Slovensku bude štartovať pod sumou 9 000 € s DPH.
Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.