Hyundai i10: Prichádza najmenšia kórejská novinka

Piatok, 17 január 2020

Prvou tohtoročnou novinkou značky Hyundai je nová, v poradí tretia generácia najmenšieho modelu i10.

1-Hyundaii-i10
Nový najnovší Hyundai i10 sa predstavil vo Viedni na výstave Autoshow

Kórejská automobilka avizuje, že rok 2020 sa ponesie v znamení množstva produktových noviniek. Vraj takmer každý súčasný model, ktorý na Slovensku značka ponúka, príde v tomto roku v podobe novej generácie alebo minimálne ako facelift.

Úplne nový model i10 sa v týchto dňoch začal vyrábať vo fabrike Hyundai v Turecku. Príde s viacerými dizajnovými zmenami a oproti predchádzajúcej generácii ponúkne užívateľom aj širokú paletu pokročilých systémov konektivity, ktoré sa vo vozidlách najmenšieho segmentu A nachádzajú len zriedka. Ide o bohatý balík bezpečnostných systémov a viac priestoru sa dostane na personalizáciu vozidla podľa preferencií záujemcov o kúpu vozidla.

Nový model i10 tretej generácie je navrhnutý, vyvinutý a vyrábať sa začal v závode závode Hyundai v tureckom meste Izmit. Ponúkať sa bude s dvoma motorizáciami. Prvou je 1,0-litrový MPi trojvalec s výkonom 49 kW (67 k) a max. krútiacim momentom 96 Nm.

2-Hyundai-i10
Druhou pohonnou jednotkou je 1,2-litrový štvorvalec MPi s výkonom 62 kW (84 k) a krútiacim momentom 118 Nm, päťstupňovou manuálnou alebo automatizovanou prevodovkou, bohatou bezpečnostnou výbavou, technológiou Bluelink aj so širokými možnosťami farebnej personalizácie, napríklad strechou v čiernej alebo červenej farbe.
Hyundai i10 sa v Európe a aj na Slovensku začne predávať od februára tohto roku. Cena novej generácie Hyundai i10 na Slovensku bude štartovať pod sumou 9 000 € s DPH.
Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.