Hyundai i30: Prvé fotografie nového modelu

Utorok, 25 február 2020

Kórejský Hyundai zverejnil prvú snímku nového modelu i30, ktorý bude mať svetovú premiéru presne o týždeň na ženevskom autosalóne. Nový Hyundai i30 má nové prvky dizajnu, ktoré skrášľujú jeho vzhľad. Upútajú nové nárazníky vpredu i vzadu, aj nové LED svetlomety, ktoré vozidlu dodávajú dravý a športovejší vzhľad.

Hyundai-i30
Nový Hyundai i30 sa na autosalóne v Ženeve predstaví vo svetovej premiére

Na prvej snímke je už na prvý pohľad zrejmé, že jeho vzhľad sa od aktuálneho modelu i30 diametrálne odlišuje. Prepracovaný dizajn zaujme svojimi vycibrenými tvarmi, vpredu novou maskou chladiča i otvormi pre vstup vzduchu na chladenie brzdových kotúčov.

Na snímke nového i30 N Line, je možné vidieť niektoré z najvýznamnejších nových prvkov dizajnu: prepracovaný predný nárazník a novú masku chladiča. Tieto prvky dopĺňajú nové LED svetlomety a integrované denné svetlá v tvare V, ktoré vytvárajú pôsobivejší prvý dojem z vozidla.

Ďalšie vylepšenia dizajnu nového modelu i30 uvidíme až v Ženeve. Bude to nový zadný nárazník, zadné svetlá a zliatinové disky rozmerov 16, 17 a 18 palcov. Aj dizajn interiéru i30 prešiel zmenami. Okrem iného pribudol nový digitálny prístrojový panel a väčší 10,25 palcový displej.

S novým hatchbackom i30 uvedie Hyundai na trh aj praktickú verziu kombi. Vo výbave N Line to znamená, že športové prvky výbavy budú po prvýkrát pre všetky typy karosérií i30.

Nový Hyundai i30 bude oficiálne predstavený vo svetovej premiére 3. marca v Ženeve.

(jGold)
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.
BMW-kopie
Značke BMW udelili slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z programu Slovak Superbrands cenu Slovak Superbrands Award 2020. Automobilka tak potvrdila, že patrí do skupine elitných značiek. Ocenenie je potvrdením kvality a uistením priaznivcov a zákazníkov značky pri ich nákupných rozhodnutiach. Program Superbrands vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať ich ďalším spoločnostiam, ktoré by sa rady rozvíjali a učili. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je Superbrands uznávaný ako rešpektované ocenenie v 90. krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.