Hyundai: Interiér novej generácie i20

Piatok, 27 marec 2020

Hyundai sa chystal predstaviť v premiére na ženevskom autosalóne 2020 horúcu novinku, malý hatchback i20. Autosalón sa nekonal, ale fotografie modelu i20 tretej generácie unikli, a tak ich potom oficiálne zverejnil aj samotný výrobca. Teraz odhaľuje aj časti interiéru.

1-Hyundai-i20

Úplne nový Hyundai i20 sa vyznačuje dynamickým vzhľadom, vylepšenými funkciami bezpečnosti a konektivity a voliteľnou 48-voltovou mild hybridnou pohonnou sústavou. Model i20 je prvým zástupcom nového dizajnového jazyka pomenovaného zmyselná športovosť (Sensuous Sportiness).

Teraz spoločnosť Hyundai zverejňuje ​​zábery interiéru novej generácie modelu i20 s exkluzívnym lemovaním Lime Green. Fotografie interiéru novej generácie modelu i20 prinášajú pohľad na moderný, elegantný a vzdušný dizajn interiéru vozidla.

V prednej časti interiéru zaujmú dve široké obrazovky, desať a štvrť palcový digitálny prístrojový panel a rovnako veľký stredový dotykový displej. K dispozícii sú špičkové možnosti konektivity a zvuku, bezdrôtová nabíjacia podložka na smartfón a audio systém Bose Premium s ôsmimi reproduktormi vrátane subwoofera.

Obrázky tiež odhaľujú priestrannosť a pohodlie úplne nového i20. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou i20 sa batožinový priestor zväčšil o 25 litrov na celkových 351 litrov.

2-Hyundai-interiér

Nové zábery tiež odhaľujú novú možnosť úpravy interiéru v atraktívnom vyhotovení Lime Green. Zaujmú aj farby interiéru Mono a Black & Grey.

Pokiaľ ide o exteriér, tak novinka je oproti predchodcovi o 5 mm dlhšia, o 24 mm nižšia, ale o 30 mm širšia a rázvor je väčší o 10 mm.

Pohon majú obstarávať dva benzínové motory. Atmosféricky štvorvalec 1,2 MPi s výkonom 62 kW (94 k) a tri výkonnejšie verzie preplňovaného trojvalca 1,0 T-GDi vo výkonových variantoch 73,5 kW, 88 kW a 48-voltová mild hybridná pohonná sústava.

Nový Hyundai i20 sa bude vyrábať v Turecku, vo výrobnom závode Izmit.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.