Hyundai načrtol dizajn chystaného Ioniqu 6

Štvrtok, 23 jún 2022

V podobných obrysoch bude vyzerať pokračovateľ známeho elektrického modelu Ioniq 5. Skica zobrazuje aerodynamicky tvarovanú siluetu plne elektrického vozidla Hyundai 6 novej éry, ktorý kórejský výrobca predstaví už koncom tohto mesiaca.

Hyundai-ioniq6

Kórejský automobilový výrobca Hyundai zverejnil náčrt dizajnového konceptu svojej očakávanej novinky Ioniq 6, v poradí druhého modelu z radu plne elektrických vozidiel uvádzaných pod modelovým značením Ioniq.

Náčrt konceptu zobrazuje siluetu modelu Ioniq 6. Inšpiráciu si vzal od v roku 2020 predstaveného konceptu elektrického vozidla Prophecy, ktorý sa prezentoval ako elektrifikovaný streamliner (preložené elektrifikovaná prúdnica) s čistými, jednoduchými líniami a čistou aerodynamickou formou.

Hyundai Ioniq 6 využíva elektrickú globálnu modulárnu platformu E-GMP skupiny Hyundai Motor, ktorá vozidlám poskytuje predĺžený rázvor a optimalizovaný dizajn interiéru.

Ďalšie odhalenie dizajnových detailov exteriéru a interiéru konceptu Hyundai 6 predstaví kórejský výrobca koncom júna na svojich oficiálnych profiloch na sociálnych sieťach a na stránke https://ioniq6.hyundai.com.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.