Hyundai ponúkne malý crossover. Bude sa volať Bayon.

Streda, 25 november 2020

Malý crossover segmentu B sa bude volať Bayon a bude prvým z modelového radu SUV, ktoré bude Hyundai v Európe ponúkať. Automobilka ho predstaví a zároveň aj začne predávať v prvom polroku 2021.

Hyunda-Bayon-teaser
Upútavková snímka naznačuje dynamický dizajn tvaru koncových svetiel

Hyundai Bayon bude najdostupnejším modelom spomedzi európskych SUV značky. Pripojí sa k modelom Kona, Tucson, Nexo a Santa Fe, čím sa stane najmladším zástupcom modelového radu SUV značky Hyundai v Európe.

Pomenovaním Bayon sa Hyundai inšpiroval mestom Bayonne, ktoré leží na juhozápade Francúzska. Keďže Bayon je primárne produktom pre európsky trh, výrobca mu dal meno podľa európskeho mesta, ktoré leží medzi atlantickým pobrežím Francúzska a Pyrenejami.

Veď aj mená Tucson a Santa Fe vznikli podľa miest v štátoch Arizona a Nové Mexiko v USA, Kona podľa okresu Kona na ostrove Havaj. Tiež model Nexo, poháňaný palivovými článkami na vodík, má meno odvodené od jedného z najväčších miest na dánskom dovolenkovom ostrove Bornholm.

Andreas-Christoph Hofmann, člen predstavenstva pre marketing a produkty automobilky Hyundai: "Uvedením nového modelu segmentu B ako vstupného bodu do nášho programu SUV vidíme veľkú príležitosť lepšie uspokojiť dopyt európskych zákazníkov a rozšíriť našu ponuku v tomto populárnom segmente."

Novinka Bayon nahradí na európskom trhu v modelovom rade SUV základný model Kona, bude menší a cenovo dostupnejší. Zaradí sa tak k malých SUV, ktoré sú na európskom trhu veľmi populárne. Podrobnejšie technické údaje o novinke Bayon zatiaľ nie sú známe, pôjde však pravdepodobne model s pohonom predných kolies, bez pohonu 4x4.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
homola
Víkend seriálu TCR na Nürburgringu sa vinou extrémnej hustej hmly, dažďa a nízkych teplôt nevydaril. Piatok počas voľných tréningov bolo ešte pekné počasie, ale v sobotu od rána až do 17tej hodine sa všetky aktivity na okruhu postupne rušili a nekonala sa ani kvalifikácia a neodjazdili sa ani prvé sobotňajšie preteky. Ak by sa boli odjazdili, Homola by podľa piatkových tréningových výsledkov štartoval do druhých nedeľňajších pretekov z nádejného druhého miesta. Prvé a jediné preteky sa tak konali až v nedeľu. Náš jazdec štartoval z deviatej pozície na štarte. Pred nájazdom do štvrtej zákruty sa dostal do neprehľadnej situácie, došlo ku kontaktu s iným vozidlom a vážnemu poškodeniu jeho auta a z pretekov odstúpil. Z deviatich pretekov seriálu videl Homola cieľovú pásku len štyrikrát. V septembri sa jazdia predposledné preteky seriálu na talianskej Monze, kde Homola minulý rok vyhral. Hádam mu to tam vyjde!
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.