Hyundai Santa Fe prezrádza prvé detaily, budú aj hybridy

Utorok, 26 máj 2020

Hyundai dnes zverejnil prvé detaily omladeného veľkého SUV. Zverejnená fotografia ukazuje zatiaľ len úplne prepracovanú prednú časť s novou maskou chladiča, ďalšie informácie bude Hyundai zverejňovať v nasledujúcich týždňoch.

Hyundai-Santa-Fe

Santa Fe je od roku 2000 najdlhšie nepretržite vyrábaný model kórejskej automobilky. Prejde tento rok zmenami, ktoré sa dotknú dizajnu, interiéru aj pohonného ústrojenstva. Po prvý raz bude Santa Fe aj ako hybrid a plug-in hybrid. Modernizované Santa Fe postavili konštruktéri na úplne novú platformu tretej generácie.

Nová vlajková loď modelov SUV kórejskej automobilky sa bude vyznačovať dôstojným a charizmatickým dizajnom exteriéru, a v interiéri poskytne primeraný luxus a komfortné pohodlie.

Ako sme už naznačili, prvý obrázok odhaľuje niekoľko nových konštrukčných prvkov, najmä kombinovanú prednú mriežku a denné svetlá (DRL) ako súčasť novej integrovanej architektúry. Široká mriežka dodá novému Santa Fe odvážny charakter. Nové DRL denné svetlomety, každý s dvomi rozdelenými pruhmi LED diód, ktoré vytvárajú svetelný podpis v tvare písmena T. Dotvárajú tak charakter prednej časti vozidla, vďaka ktorému bude nový Santa Fe ľahko rozoznateľný už z diaľky.

Popri iných vylepšeniach predstaví Hyundai aj novú elektrifikovanú zostavu agregátov. Po prvý raz bude Santa Fe k dispozícii s hybridným a plug-in hybridným pohonom. Bude navyše prvým modelom Hyundai v Európe a prvým SUV Hyundai na svete založeným na úplne novej platforme vozidiel Hyundai tretej generácie. Tá umožňuje významné zlepšenia v oblasti výkonu, ovládateľnosti a bezpečnosti.

Nový model sa na európsky trh má dostať pravdepodobne už v priebehu septembra tohto roka.

(jGold, Zdroj: Hyundai)
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.