Hyundai zverejnil prvé snímky nového i30

Streda, 10 august 2016

Hyundai zverejnila prvé snímky modelu i30 novej generácie. Svetovú premiéru bude mať nový i30 tretej generácie 7. septembra, ešte pred parížskym autosalónom, ktorý sa začne koncom septembra tohto roku.

1 Hyundai i30
Šesťuholníková maska chladiča, výraznejší znak v jej hornej časti, šikmé svetlá denného svietenia a nové línie kapoty motora naznačujú podstatné zmeny nového modelu 130

Predchádzajúca druhá generácia hatchbacku i30 sa predstavila v závere roka 2011 a vyrábať sa i30 začal začiatkom roka 2012 v českých Nošoviciach. O necelý polrok na to prišla aj verzia kombi. Vyše štyri roky výroby i30 stačili a Hyundai vsádza teraz na obnovu tohto modelu. Prvé snímky naznačujú ako bude vyzerať jeho nástupca. Nový i30 navrhli, vyvinuli a testovali v Európe. Je hlavným pilierom modelového programu značky Hyundai.

Na zverejnených snímkach modelu i30 novej generácie je vidieť šesťuholníkovú masku chladiča podobnú tej, ktorú dostal po minuloročnom facelifte aj súčasný Hyundai i30. Diódové denné svetlá mal aktuálny model s vodorovne usporiadanými diódami, nový i30 ich má šikmo. Nové a užšie sú aj zadné koncové svetlá a tiež sú zošikmené. Interiér nového modelu má byť priestrannejší, čo by mohlo znamenať, že rázvor náprav aktuálneho modelu 2650 mm by mohol byť dlhší.

"Nový Hyundai i30 je automobil pre každého," povedal prezident a šéfdizajnér Hyundai Motor Group Peter Schreyer. "Pri dizajne i30 novej generácie sme sa nesústredili len na jedného zákazníka, ale na širokú skupinu rozličných ľudí. Jeho dizajn predstavuje evolúciu výrazových prvkov dizajnu spoločnosti Hyundai s prirodzene plynúcimi líniami, vycibrenými povrchmi a modelovaným tvarom karosérie, ktoré spolu vytvárajú nadčasový vzhľad" – dodal Peter Schreyer.

1 Hyundai i30 2 Hyundai i30 3 Hyundai i30
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.