Kawasaki W800: Klasika pre komfortnú jazdu

Nedeľa, 24 november 2019

Jednou z noviniek značky Kawasaki pre rok 2020 je klasický nekapotovaný motocykel W800 s dvojvalcovým motorom. Novinka sa radí k dvojičkám W800 Street a W800 Cafe, ktoré Kawasaki predstavil v minulom roku.

Kawasaki-W800

Ak predchádzajúce dva sesterské modely Street a Cafe neboli tými správnymi retro strojmi v štýle malého cruisera a cafe racer, potom o novom modeli pre rok 2020 W800 to neplatí. Budúcoročná novinka je totiž najviac podobná prvému modelu W1 ešte z roku 1966.

Pohon pre novinku obstará vzduchom chladený dvojvalcový motor so zdvihovým objemom 773 cm³, výkonom 48 koní pri 6000 otáčkach a krútiacim momentom 63 Nm pri 4800 otáčkach.

Motor je posadený do kovového rúrkového rámu. Bezpečné spomaľovanie a zastavenie motocykla s hmotnosťou 221 kg majú na starosti kotúčové brzdy na predných i zadných kolesách a systém ABS.

Oproti modelom Street a Cafe má W800 kvôli komfortnejšej jazde väčšie predné koleso – 19palcového namiesto 18palcovým, rovnako ako väčšie je aj riaditko. Pohodlné a komfortné klasické dvojsedadlo je vo výške 790 mm.

Novinka W800 je motocyklom, ktorý chce osloviť širokú škálu jazdcov, ponúkne ľahkú ovládateľnosť a vysokú úroveň remeselného spracovania.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kawasaki
Pridať komentár
Bleskovky
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.
BMW-kopie
Značke BMW udelili slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z programu Slovak Superbrands cenu Slovak Superbrands Award 2020. Automobilka tak potvrdila, že patrí do skupine elitných značiek. Ocenenie je potvrdením kvality a uistením priaznivcov a zákazníkov značky pri ich nákupných rozhodnutiach. Program Superbrands vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať ich ďalším spoločnostiam, ktoré by sa rady rozvíjali a učili. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je Superbrands uznávaný ako rešpektované ocenenie v 90. krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.