Lexus LM čaká na svetovú premiéru

Sobota, 15 apríl 2023

Na svetovú premiéru sa pripravuje spoločnosť Lexus s úplne novým modelom LM. Malo by ísť o luxusný minivan a predstaví sa na výstave automobilového priemyslu v čínskom Šanghaji 18. apríla tohto roku.

lexus-teaser
Náhľadová snímka nového modelu Lexus LM

Veľa spoločnosť Lexus o chystanej svetovej premiére svojho nového modelu neprezradila. Podľa všetkého by malo ísť viacúčelový luxusný minivan, ktorý by mal byť luxusnejšou verziou tretej generácie modelu Alphard.

Mohlo by ísť o 7-miestnu konfiguráciu s celkovou dĺžkou karosérie o málo viac ako päť metrov. Do úvahy by mohla prichádzať aj 4-miestna konfigurácia, ktorá vychádza z menšieho variantu Alphard.

Pred premiérou nového Lexusu LM spoločnosť Lexus zverejnila len náhľadovú fotografiu svojho nového vlajkového viacúčelového vozidla. Ukazuje zadnú partiu chystanej novinky, ktorá naznačuje ladné tvary karosérie.

Svetová on-line prezentácia nového Lexusu LM pre európske médiá sa začne utorok 18. apríla o šiestej hodine SEČ. Na nej sa dozvieme bližšie podrobnosti o novom Lexuse LM, ktoré potom zverejníme na našom webe, vrátane fotografií nového modelu.

(janGold)
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.