Mercedes AMG má 55 a chystá šesť edičných modelov

Streda, 10 august 2022

Mercedes-Benz si tento rok svojimi šiestimi mimoriadnymi modelmi Edition 55 na báze GLE SUV a GLE kupé pripomína 55. výročie vzniku športovej divízie automobilky.

1-merc-amg

Mercedes AMG na svoje 55. výročie vytvoril pre zákazníkov šesticu atraktívnych modelov Edition 55 s exkluzívnym rozsahom výbavy a doplnil ju pútavými detailmi.

V Edition 55 sú tri modely SUV: GLE 53 4Matic+, GLE 63 4Matic+ a GLE 63 S 4Matic+, a tri kupé GLE 53 4Matic+, GLE 63 4Matic+ a GLE 63 S 4Matic+. Na výber sú farby karosérie obsidiánová čierna metalíza alebo diamantová biela Manufaktur bright.

Kované 22-palcové disky AMG sú v matnej sivej farbe a s vysokolesklým ráfikom kolesa vytvárajú ďalšie kontrasty.

Exkluzívnym detailom je uzáver palivovej nádrže v striebornej chrómovej farbe s nápisom AMG, ktorý sa odhalí po otvorení veka palivovej nádrže.

Pre interiér je charakteristický kontrast čiernej a červenej. Nástupné lišty zdobí ušľachtilá oceľ s nápisom AMG s červeným osvetlením.

Na výročie odkazuje aj volant AMG Performance z mikrovlákna Dinamica s plaketami AMG a 55.

Sedadlá AMG sú potiahnuté dvojfarebnou kožou napa AMG vo farbách červená paprika/čierna. V tejto farebnej kombinácii môže byť vyhotovené aj obloženie dverí a stredová konzola.

Opierka ruky na stredovej konzole je zušľachtená vyrazeným erbom AMG.

Luxusno-športovú atmosféru interiéru dotvárajú ozdobné prvky AMG z uhlíkových vlákien v matnej čiernej farbe.

Súčasťou modelov Edition 55 je aj na mieru vyrobená interiérová autoplachta AMG.

Jubilejné modely budú vo výrobe od septembra do decembra 2022.

1-merc-amg 2-merc-amg 3-merc-amg
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
homola
Víkend seriálu TCR na Nürburgringu sa vinou extrémnej hustej hmly, dažďa a nízkych teplôt nevydaril. Piatok počas voľných tréningov bolo ešte pekné počasie, ale v sobotu od rána až do 17tej hodine sa všetky aktivity na okruhu postupne rušili a nekonala sa ani kvalifikácia a neodjazdili sa ani prvé sobotňajšie preteky. Ak by sa boli odjazdili, Homola by podľa piatkových tréningových výsledkov štartoval do druhých nedeľňajších pretekov z nádejného druhého miesta. Prvé a jediné preteky sa tak konali až v nedeľu. Náš jazdec štartoval z deviatej pozície na štarte. Pred nájazdom do štvrtej zákruty sa dostal do neprehľadnej situácie, došlo ku kontaktu s iným vozidlom a vážnemu poškodeniu jeho auta a z pretekov odstúpil. Z deviatich pretekov seriálu videl Homola cieľovú pásku len štyrikrát. V septembri sa jazdia predposledné preteky seriálu na talianskej Monze, kde Homola minulý rok vyhral. Hádam mu to tam vyjde!
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.