Mercedes AMG má 55 a chystá šesť edičných modelov

Streda, 10 august 2022

Mercedes-Benz si tento rok svojimi šiestimi mimoriadnymi modelmi Edition 55 na báze GLE SUV a GLE kupé pripomína 55. výročie vzniku športovej divízie automobilky.

1-merc-amg

Mercedes AMG na svoje 55. výročie vytvoril pre zákazníkov šesticu atraktívnych modelov Edition 55 s exkluzívnym rozsahom výbavy a doplnil ju pútavými detailmi.

V Edition 55 sú tri modely SUV: GLE 53 4Matic+, GLE 63 4Matic+ a GLE 63 S 4Matic+, a tri kupé GLE 53 4Matic+, GLE 63 4Matic+ a GLE 63 S 4Matic+. Na výber sú farby karosérie obsidiánová čierna metalíza alebo diamantová biela Manufaktur bright.

Kované 22-palcové disky AMG sú v matnej sivej farbe a s vysokolesklým ráfikom kolesa vytvárajú ďalšie kontrasty.

Exkluzívnym detailom je uzáver palivovej nádrže v striebornej chrómovej farbe s nápisom AMG, ktorý sa odhalí po otvorení veka palivovej nádrže.

Pre interiér je charakteristický kontrast čiernej a červenej. Nástupné lišty zdobí ušľachtilá oceľ s nápisom AMG s červeným osvetlením.

Na výročie odkazuje aj volant AMG Performance z mikrovlákna Dinamica s plaketami AMG a 55.

Sedadlá AMG sú potiahnuté dvojfarebnou kožou napa AMG vo farbách červená paprika/čierna. V tejto farebnej kombinácii môže byť vyhotovené aj obloženie dverí a stredová konzola.

Opierka ruky na stredovej konzole je zušľachtená vyrazeným erbom AMG.

Luxusno-športovú atmosféru interiéru dotvárajú ozdobné prvky AMG z uhlíkových vlákien v matnej čiernej farbe.

Súčasťou modelov Edition 55 je aj na mieru vyrobená interiérová autoplachta AMG.

Jubilejné modely budú vo výrobe od septembra do decembra 2022.

1-merc-amg 2-merc-amg 3-merc-amg
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.