Mercedes predstaví novú verziu ikony, roadster AMG SL

Streda, 27 október 2021

Mercedes-AMG odhalí už zajtra vo štvrtok 28. októbra o 16-tej hodine v digitálnej svetovej premiére na online platforme Mercedes najnovšiu verziu ikony AMG SL.

Merc-AMG-SL
Jediná snímka ktorú Mercedes zverejnil pre média je pohľad na prístrojový panel a časť interiéru nového roadstra

Najnovšiu generáciu slávneho rodstra SL prvý raz v histórii pripravila divízia AMG. Predpokladá sa, že nové SL, v poradí už siedma generácia tohto športovo ladeného automobilu, podstúpila rozsiahlu medzigeneračnú premenu, o ktorej budú na on-line svetovej premiére hovoriť Philipp Schiemer, výkonný riaditeľ spoločnosti Mercedes-AMG a Gorden Wagener, dizajnový riaditeľ spoločnosti Daimler AG.

Títo dvaja páni predstavia najzaujímavejšie prvky najnovšej verzie ikonického roadstra. Svetovú premiéru bude možné sledovať naživo na odkaze https://media.mercedes-benz.com/amg-sl tento štvrtok, 28. októbra, o 16-tej hodine v digitálnej svetovej premiére na online platforme Mercedes me media.

Športový roadster mercedesa po prvý raz v histórii ráta s tým, že na pohon využije aj elektrifikované pohonné jednotky. Údajne so šesťvalcovým motorom sa má spájať milhybrid a osemvalcovým plug-in hybrid. Počíta sa aj s pohonom všetkých kolies.

Nový roadster AMG SL bude tentoraz s konfiguráciou 2+2, bude mať plátennú strechu, to po prvý raz od roku 2001, odkedy modely SL mali výlučne len pevnú skladaciu strechu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-AMG
Pridať komentár
Bleskovky
1-mini-pre-radost
Brit Nicholas Nico Martin vytvoril netradičný charitatívny projekt, keď so svojím elektrickým Mini roznáša v predvianočnom čase radosť ľuďom v Británii. Od 25. novembra precestuje celé Spojené kráľovstvo, aby s elektrickým Mini pokrytým 2000 LED svetielkami šíril radosť. Jeho cesta má aj charitatívny rozmer. Chce počas nej vyzbierať čo najviac peňazí pre organizácie MS Trust a Duchenne UK, ktoré sa venujú pacientom so sklerózou multiplex a so svalovou dystrofiou a aj pre britskú Alzheimerovu spoločnosť. David George, riaditeľ Mini Veľkej Británie: "Sme poctení, že môžeme byť súčasťou Nicovho fundraisingového projektu. Je to úžasný nápad, ktorý spojí ľudí, rozosmeje ich a zároveň získa financie pre úžasné charitatívne ciele."
1-Toyota-Mirai
Úmysel Japonska orientovať svoju ekonomiku na vodík začína mať konkrétne podoby. V minulom roku spustili do prevádzky výskumné a výrobné zariadenie Fukushima Hydrogen Energy Research Field, ktoré už dodávalo vodík na okruh Suzuka pomocou nákladných automobilov na biopalivá. Nákladné autá poháňané palivovými článkami zasa slúžili na prevoz vodíka dovážaného z Austrálie. Testovací program realizujú spoločne Toyota a spoločnosti Kawasaki Heavy Industries s ďalšími dvomi partnermi. Použitie nákladných áut na vodík a nákladných automobilov na biopalivá je spôsob, ako čo najrýchlejšie znížiť emisie CO² v dopravnom priemysle.
Haico-Van-Der-Luyt
Autom roka v Nemecku (GCOTY) v kompaktnej triede sa stal nový Peugeot 308. Vyhral v konkurencii 11 vozidiel od 9 výrobcov. Porota ocenila, že zákazníci si budú môcť vybrať modely s benzínovými, naftovými ako aj dvomi plug-in hybridnými pohonmi. Ďalšími dôvodmi pre ocenenie kompaktného hatchbacku sú moderné technológie, digitálny a individuálne nastaviteľný displej prístrojovej dosky Peugeot i-Cockpit, ako aj nový dizajn s novým logom Peugeot. Nový model Peugeot 308 sa v Nemecku predáva za cenu od 23 200 eur. Ocenenie Auto roka v Nemecku udeľuje porota zložená z 20 motoristických novinárova z viacerých krajín Európy, je nezávislá od akéhokoľvek vydavateľstva alebo automobilky.Šéf automobilky Haico Van Der Luyt s ocenením GCOTY