Mercedes predstaví on-line koncept Vision EQXX

Sobota, 01 január 2022

Mercedes-Benz už o pár dní predstaví unikátny koncept Vision EQXX, najefektívnejší elektrický model štuttgartskej značky s novým pokrokovým akumulátorom.

mercedes-vision-eqxx

Digitálne svetová premiéra sa bude konať 3. januára 2022 o 18:00 hodine (SEČ) a od 5. do 8.januára bude nový koncept Vision EQXX vystavený na veľtrhu CES v Las Vegas.

Verejnosť bude môcť digitálnu svetovú premiéru sledovať na mnohých kanáloch. Popri originálnom znení v anglickom jazyku budú k dispozícii aj prepisy v celkovo šiestich jazykoch.

Novinkou konceptu je nový typ akumulátora, ktorý svojou kapacitou vystačí na dojazd 1000 kilometrov. Nové u neho je, že má rovnakú energiu ako vlajkový model Mercedesu EQS, ale má len polovičnú veľkosť a je o 30 percent ľahší. Koncept Vision EQXX je najefektívnejším elektrickým automobilom aké kedy Mercedes vyrobil.

Koncept Vision EQXX je súčasťou ďalekosiahleho technologického programu značky Mercedes-Benz. Cieľom je prekonať technologické prekážky a posunúť energetickú efektívnosť do nových rozmerov.

Koncept zahŕňa vylepšenia všetkých komponentov vysoko moderného elektrického hnacieho ústrojenstva a použitie ľahkých konštrukčných a trvalo udržateľných materiálov.

Víziu nemeckej značky predstavia návštevníkom digitálnej premiéry členovia predstavenstva Ola Källenius, Markus Schäfer a hlavný dizajnér Gorden Wagener.

Svetovú premiéru konceptu Vision EQXX bude možné on-line na adrese https://media.mercedes-benz.com/vision_eqxxa.

Autor: J. Goldberger, Zdroj: Mercedes-Benz
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.