Mercedes-AMG GT3 Edition 55 pre päť šťastlivcov

Štvrtok, 15 september 2022

Mercedes-AMG pripravil a uvádza na trh mimoriadne exkluzívny pretekársky automobil Mercedes-AMG GT3 Edition 55. Robí tak pri príležitosti 55. narodenín spoločnosti.

1-mercedes-amg-gt3-edition-55
Mercedes-AMG GT3 Edition 55 prichádza pri príležitosti 55. výročia značky

Výrobca pretekárskych vozidiel z Affalterbachu ručne vyrobí iba päť exemplárov mimoriadneho modelu GT3 Edition 55. Model limitovanej výroby zažiari jedinečnými technickými atribútmi a mnohými špecifickými detailmi výbavy, vďaka ktorým sa stáva vyhľadávaným zberateľským kúskom.

Nový edičný exemplár má nápadný dizajn s pohľadovými uhlíkovými vláknami aj optimalizovaným výkonom motora. Aby tých "mimoriadností" nebolo málo, súčasťou edície modelu GT3 Edition 55 bude aj škatuľka Edition 55 – 1 OF 5 s exkluzívnymi hodinkami IWC Pilot’s Watch Chronograph Edition AMG s vygravírovaným číslom podvozku. Počet piatich kusov GT3 Edition 55 je pevne stanovený.

Edícia 55 nemá homologizáciu FIA, a preto môže mať vyšší výkon motora. Optimalizovaný 6,3-litrový motor V8 AMG produkuje 650 k, čo je približne o 100 k viac ako má homologizovaná verzia FIA. Preto aj výfuková sústava z inconelu nemusí mať tlmič hluku, čím auto môže vytvárať výraznejšiu zvukovú kulisu.

Exkluzivita prevláda aj vo farebnom stvárnení, dizajne vozidla GT3 Edition 55. Špeciálne lakovanie s jednovrstvovým lakom vo farbe alpínska sivá Manufaktur s červenými prvkami dokonale dopĺňa matné vyhotovenie aerodynamických konštrukčných dielov ako sú predný difúzor, zadný difúzor, zadné krídlo s koncovými panelmi, krídelká, žalúzia, maska chladiča a bočné obloženie prahov.

Na dverách edičného modelu osadeného hladkými pneumatikami je nalakovaný erb Affalterbachu, a logo AMG a logo 55. výročia zdobia zadné krídlo.

V interiéri pretekárskeho kokpitu GT3 Edition 55 sú ďalšie detaily – od nástupných líšt cez obloženie dverí a stredovú konzolu až po prístrojovú dosku. Ďalším vizuálnym prvkom v interiéri sú bezpečnostné pásy so strieborným akcentom.

Modelom Mercedes-AMG GT3 Edition 55 rozširuje Mercedes-AMG svoju ponuku mimoriadnych modelov pri príležitosti 55. výročia značky. Okrem GT3 Edition 55 sú v ponuke aj ďalšie edície vozidiel značky Mercedes-AMG. Predajná cena modelu GT3 Edition 55 je 625 000 eur (bez DPH).

1-mercedes-amg-gt3-edition-55 2-mercedes-amg-gt3-edition-55 3-mercedes-amg-gt3-edition-55
Autor: J. Goldberger, Zdroj: Mercedes-AMG
Foto: Mercedes-AMG
Pridať komentár
Bleskovky
homola
Víkend seriálu TCR na Nürburgringu sa vinou extrémnej hustej hmly, dažďa a nízkych teplôt nevydaril. Piatok počas voľných tréningov bolo ešte pekné počasie, ale v sobotu od rána až do 17tej hodine sa všetky aktivity na okruhu postupne rušili a nekonala sa ani kvalifikácia a neodjazdili sa ani prvé sobotňajšie preteky. Ak by sa boli odjazdili, Homola by podľa piatkových tréningových výsledkov štartoval do druhých nedeľňajších pretekov z nádejného druhého miesta. Prvé a jediné preteky sa tak konali až v nedeľu. Náš jazdec štartoval z deviatej pozície na štarte. Pred nájazdom do štvrtej zákruty sa dostal do neprehľadnej situácie, došlo ku kontaktu s iným vozidlom a vážnemu poškodeniu jeho auta a z pretekov odstúpil. Z deviatich pretekov seriálu videl Homola cieľovú pásku len štyrikrát. V septembri sa jazdia predposledné preteky seriálu na talianskej Monze, kde Homola minulý rok vyhral. Hádam mu to tam vyjde!
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.