Mercedes-Benz GLC na prahu svojej premiéry

Pondelok, 30 máj 2022

Už len dva dni zostávajú do svetovej premiéry novej triedy GLC. Uvedenie špičkového modelu Mercedes-Benz GLC bude 1. júna a pôjde o digitálnu premiéru na online platforme. Aby ste mohli byť svedkami veľkolepého predstavenie novej trojcípej hviezdy, potom si svoj smartfón či notebook zapnite v stredu o 17-tej hodine nášho (SELČ) času.

mercede-glc-sm
Malá upútavka pred premiérou nového Mercedesa-Benz GLC

Mercedes-Benz má dnes v ponuke až päť samostatných tried SUV. Od najmenšieho GL po najväčšie a najluxusnejšie GLS. Okrem toho ešte dva modely kupé na báze GLC a GLE. Uprostred je stredne veľké GLC, ktoré je zo všetkých najžiadanejšie. Znamená to, že ak modely SUV tvoria tretinu všetkých predaných mercedesov, tak modely GLC sú veľmi početnou skupinou medzi všetkými predanými SUV štuttgartskej značky.

Práve trieda GLC predstaví v stredu tento týždeň úplne nový model. GLC je svetovým lídrom na trhu vo svojom segmente a najdynamickejším a najúspešnejším SUV značky Mercedes‑Benz. Nová generácia túto pozíciu ešte posilní vďaka 100-percentnému hybridnému pohonu, plne digitálnemu kokpitu a rozsiahlej sériovej výbave vrátane línie Avantgarde.

O novom GLC mercedes hovorí, že spája výrazný športový dizajn s luxusným interiérom. Okrem variabilného priestoru a všestranného infotainmentu MBUX sa vďaka sériovému pohonu všetkých kolies 4Matic a špeciálnemu jazdnému programu vyznačuje aj výbornými vlastnosťami v teréne. Modely s hybridným pohonom dobíjateľným zo siete, s elektrickým dojazdom viac ako 100 kilometrov, okrem toho umožňujú každodenné používanie takmer bez emisií.

Digitálna svetová premiéra je založená na úplne novej filmovej koncepcii. Ponúka zábavný pohľad do zákulisia uvádzania digitálnych produktov. Divák zažije najzaujímavejšie prvky novej GLC ako pozorovateľ príprav na natáčanie na filmovej scéne – s vášnivým, no mierne zmäteným režisérom, príliš horlivým tímom a šikovným pilotom formuly 1.

Verejnosť bude môcť sledovať svetovú premiéru na mnohých kanáloch Mercedes-Benz, ako sú YouTube, LinkedIn a Twitter. Popri originálnom znení v angličtine budú k dispozícii aj prepisy v celkovo šiestich jazykoch. Rozsiahlu ponuku informácií neskôr doplnia videá, fotografie, grafy a textové správy. Virtuálna diskusia s odborníkmi značky Mercedes-Benz navyše umožní v rámci digitálnej svetovej premiéry zodpovedanie individuálnych otázok.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.
opel-astra1
Nový Opel Astra a Astra SportsTourer zvolila odborná porota German Car Awards za nemecké kompaktné auto roka 2023. Oba modely novej generácie zvíťazili v ankete s veľkým náskokom pred konkurentmi tohto segmentu. Astra presvedčila inovatívnymi bezpečnostnými technológiami, ktoré Astra sprístupňuje širokému spektru zákazníkov triedy kompaktných vozidiel. Rovnako aj široká ponuka pohonných jednotiek vrátane elektrifikovaného plug-in hybridného pohonu, vďaka ktorému môžu nové modely Astra jazdiť aj plne bez emisií. Zavážil aj príťažlivý pokrokový dizajn, ako aj pôžitok z jazdy a hodnota, za ktorú zákazník Astru dostáva.