Mercedes-Benz GLE Coupé: Prichádza druhá generácia

Piatok, 30 august 2019

Nový Mercedes-Benz GLE kupé a Mercedes-AMG GLE 53 4Matic + kupé druhej generácie prichádzajú s technikou nového konštrukčného radu veľkých prémiových SUV.

1-Mercedes-GLE

Druhá generácia GLE Coupé pokračuje v trende tej prvej. Štýlová silueta s viac sa zvažujúcou zadnou časťou karosérie poskytne zrejme menej priestoru ako predchádzajúca generácia, najmä pre cestujúcich na zadných sedadlách.

V čase uvedenia na trh budú najprv k dispozícii výkonné šesťvalcové dieselové motory vo verzii 350 d a 400 d. Oba nové modely majú nový pohon všetkých kolies 4MATIC so systémom Torque on Demand a o 60 mm kratší rázvor kolies v porovnaní s modelom GLE SUV.

Verzia s benzínovým motorom sa v čase uvedenia na trh bude ponúkať ako model Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé.

2-Mercedes-GLE

Už teraz sa pripravuje aj verzia s hybridným pohonom dobíjateľným zo siete, ktorá bude mať dlhší dojazd a lokálne menšie množstvo emisií ako model GLE SUV.

Premiéru nové kupé bude mať mercedes o dva týždne na autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.