Mercedes-Maybach EQS SUV: Hlási sa elektrický luxus

Piatok, 02 jún 2023

V polovici apríla predstavila exkluzívne premiérová značka Maybach, teraz Mercedes-Maybach, svoj nový model EQS SUV ako bombové luxusné SUV.

1-mercedes-maybach

Ide o prvý sériovo vyrábaný plne elektrický model značky. Základom je technológia od Mercedes-EQ, ktorá svoju technickú zdatnosť a dokonalosť spája s exkluzivitou značky Maybach.

Prvé SUV značky Mercedes-Maybach

Čo je dobré, musí byť aj pekné, je výrok Wilhelma Maybacha, otca geniálne luxusných automobilov pre bohatých. V tomto duchu a s týmto cieľom sa pracovalo na nezameniteľnom vzhľade nového modelu, prvého SUV značky Mercedes-Maybach.

O nezameniteľný vzhľad modelu Mercedes-Maybach sa postaral mimoriadny exteriér so stojatou hviezdou Mercedes na kapote. Výraznou črtou na ňom je predná časť s čiernym panelom, ktorá prenáša pre Maybach špecifickú masku chladiča aj do éry elektrickej mobility.

Dynamický účelový dizajn EQS SUV obohatili exkluzívne prvky, vďaka čomu má svojrázny charakter. Hviezda Mercedes je na kapote a vyjadruje jeho status. Vpredu je typický čierny panel s vertikálnymi pochrómovanými lištami. Nápis Maybach je v pochrómovanej ozdobnej lište, ktorá tvorí celok so svetelným pásom sériovo dodávaných svetlometov Digital Light.

Upúta aj dvojfarebné lakovanie

Pre Mercerdes-Maybach EQS SUV je typické aj voliteľné dvojfarebné lakovanie v piatich farebných kombináciách. Novinka jazdí na exkluzívnych 21- alebo 22-palcových kolesách s kovanými diskami z ľahkej zliatiny.

Veľkorysý je nielen exteriér, ale najmä interiér s vyberanými materiálmi, dokonalým remeselným spracovaním a exkluzívnymi detailmi. Ponúka komplexný komfortný zážitok.

Hyperobrazovka MBUX v sériovej výbave

Pre cestujúcich vpredu je sériovo dodávaná hyperobrazovka MBUX s "nulovou vrstvou" a úvodnými pre vozidlá Mercedes-Maybach špecifickými animáciami.

Vďaka dvom 11,6-palcovým displejom na operadlách predných sedadiel majú cestujúci na zadných sedadlách k dispozícii rovnako bohatú ponuku infotainmentu a komfortu.

Luxus a komfort

Vyberané materiály a dokonalé remeselné spracovanie v zadnej časti interiéru vozidla vytvárajú uzavretú atmosféru pohody. Sériovo dodávané riaditeľské sedadlá sú rovnako ako predné vybavené ventiláciou, masážnou funkciou a vyhrievaním.

Mercedes-Maybach EQS SUV so sériovo dodávaným 4D ozvučovacím systémom Burmester ponúka nekompromisný zvukový zážitok technológie Dolby Atmos. Systém má 15 reproduktorov a dva generátory vibrácií v každom sedadle. Vďaka priamej reprodukcii zvuku je zážitok z počúvania štvorrozmerný.

Vzduchové pruženie Airmatic

Prioritou pri navrhovaní modelu Mercedes-Maybach EQS SUV sa vysoké nároky kládli aj na komfort jazdy. Preto už súčasťou sériovej výbavy je vzduchové pruženie Airmatic s kontinuálne nastaviteľným tlmením ADS+. Na zväčšenie svetlej výšky vozidla možno podvozok zdvihnúť o 35 mm. Model je sériovo vybavené aj riadením zadnej nápravy.

Mercedes-Maybach EQS 680 SUV je dlhý 5125 mm, široký 2034 mm, vysoký 1721 mm a rázvor náprav je 3210 mm.

660 koní zrýchli takmer tri tony za 4,4 s

Novinka má výkon 484 kW/660 k, najvyšší krútiaci moment 950 Nm, zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy a maximálne vyvinie rýchlosť 210 km/h. Kombinovaná spotreba elektriny 22,5 až 24,4 kWh na sto kilometrov. Dojazd na jedno nabitie 600 kilometrov.

Čas nabíjania z 10 na 80 % na rýchlonabíjacej stanici na jednosmerný prúd je 31 minút.

Sériovo je vybavený pohonom všetkých kolies 4Matic. Pri nižšom požadovanom výkone sa automaticky odpája elektromotor na prednej náprave, prepne sa do jazdného režimu 4x2 a predĺži sa dojazd.

1-mercedes-maybach 2-mercedes-maybach 3-mercedes-maybach 4-mercedes-maybach 5-mercedes-maybach 6-mercedes-maybach
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.