Mercedes-Maybach v limitovanej sérii: Dokonalý zberateľský kus

Utorok, 07 marec 2023

Limitovaná mimoriadna edícia Mercedes-Maybach S Haute Voiture je zaručene jeden z najvzácnejších zberateľských kusov. Jeho predaj oznámila značka Mercedes-Maybach na začiatkom tohto roka.

1-mercedes-maybach
Mercedes-Maybach v limitovanej 150 kusovej sérii, vrchol komfortu, luxusu a elegancie štuttgartskej automobilky

Najluxusnejší štuttgartský exemplár sa po prvý raz predstavil ako koncept  v máji minulého roka. Koncept ako auto vytvárané na mieru potom vyšperkovali starostlivo vyladenými detailmi. Značka Mercedes-Maybach ho potom predstavila ako nový model 12. decembra minulého roka v Dubaji za prítomnosti VIP hostí, médií a influencerov po módnej prehliadke miest dubajského módneho domu Atelier Zuhra.

Limitovaný mercedes, celým menom Mercedes-Maybach Triedy S Haute Voiture je pokračovaním vývoja rovnomenného koncepčného modelu. Mercedes-Maybach S Haute Voiture je perfektným výrazom podstaty značky, je kombináciou tých najušľachtilejších materiálov a dokonalého umenia remeselnej výroby.

Daniel Lescow, riaditeľ divízie Mercedes-Maybach: „Mercedes-Maybach Triedy S Haute Voiture , ktorý je limitovaný na 150 kusov, predznamenáva novú kapitolu najvyššej exkluzivity značky. Súčasťou našej filozofie je z času na čas prichádzať s prísne limitovanými, senzačnými zberateľskými kúskami. Tým ešte viac posilňujeme pozíciu značky Maybach ako priekopníka v oblasti luxusu. Zároveň vytvárame jedinečné zážitky, ktoré prekonávajú očakávania našich zákazníkov".

2-mercedes-maybach
Príťažlivosť interiéru zhodnocujú materiály, ktoré sa doteraz vo vozidlách Mercedes-Maybach nevyskytovali

Model inšpirovaný Haute Couture, voľne preložené – model na mieru, je produkt v prísne limitovanej edícii 150 kusov. Nie je to len model šitý na mieru pre konkrétneho zákazníka, ale zároveň produkt, pri ktorého výrobe sa použijú kvalitné a drahé materiály, a ktorý sa vyrába s extrémnym dôrazom na každý detail.

Gorden Wagener, hlavný návrhár skupiny Mercedes-Benz: „Vďaka bohatej výbave a exkluzívnym dizajnovým prvkom je Mercedes-Maybach S Haute Voiture jedným z najextravagantnejších modelov, aké sme kedy vytvorili. Reprezentuje 'sofistikovaný luxus' v jeho najčistejšej podobe. Chceli sme to vyjadriť vytvorením absolútne príťažlivého vozidla, a použiť  materiály, ktoré sa doteraz vo vozidlách Mercedes-Maybach nevyskytovali."

Limitovaná kolekcia tašiek bude k sériovému vozidlu k dispozícii začiatkom roka 2023 v butikoch Maybach – Icons of Luxury a v online obchode. I z toho je vidieť, ako vážne a s dôrazom pristupoval výrobca k výrobe limitovanej série modelu Mercedes-Maybach  S Haute Voiture.

 

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Maybach
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.