Mercedes-Maybach v limitovanej sérii: Dokonalý zberateľský kus

Utorok, 07 marec 2023

Limitovaná mimoriadna edícia Mercedes-Maybach S Haute Voiture je zaručene jeden z najvzácnejších zberateľských kusov. Jeho predaj oznámila značka Mercedes-Maybach na začiatkom tohto roka.

1-mercedes-maybach
Mercedes-Maybach v limitovanej 150 kusovej sérii, vrchol komfortu, luxusu a elegancie štuttgartskej automobilky

Najluxusnejší štuttgartský exemplár sa po prvý raz predstavil ako koncept v máji minulého roka. Koncept ako auto vytvárané na mieru potom vyšperkovali starostlivo vyladenými detailmi. Značka Mercedes-Maybach ho potom predstavila ako nový model 12. decembra minulého roka v Dubaji za prítomnosti VIP hostí, médií a influencerov po módnej prehliadke miest dubajského módneho domu Atelier Zuhra.

Limitovaný mercedes, celým menom Mercedes-Maybach Triedy S Haute Voiture je pokračovaním vývoja rovnomenného koncepčného modelu. Mercedes-Maybach S Haute Voiture je perfektným výrazom podstaty značky, je kombináciou tých najušľachtilejších materiálov a dokonalého umenia remeselnej výroby.

Daniel Lescow, riaditeľ divízie Mercedes-Maybach: "Mercedes-Maybach Triedy S Haute Voiture , ktorý je limitovaný na 150 kusov, predznamenáva novú kapitolu najvyššej exkluzivity značky. Súčasťou našej filozofie je z času na čas prichádzať s prísne limitovanými, senzačnými zberateľskými kúskami. Tým ešte viac posilňujeme pozíciu značky Maybach ako priekopníka v oblasti luxusu. Zároveň vytvárame jedinečné zážitky, ktoré prekonávajú očakávania našich zákazníkov".

2-mercedes-maybach
Príťažlivosť interiéru zhodnocujú materiály, ktoré sa doteraz vo vozidlách Mercedes-Maybach nevyskytovali

Model inšpirovaný Haute Couture, voľne preložené – model na mieru, je produkt v prísne limitovanej edícii 150 kusov. Nie je to len model šitý na mieru pre konkrétneho zákazníka, ale zároveň produkt, pri ktorého výrobe sa použijú kvalitné a drahé materiály, a ktorý sa vyrába s extrémnym dôrazom na každý detail.

Gorden Wagener, hlavný návrhár skupiny Mercedes-Benz: "Vďaka bohatej výbave a exkluzívnym dizajnovým prvkom je Mercedes-Maybach S Haute Voiture jedným z najextravagantnejších modelov, aké sme kedy vytvorili. Reprezentuje 'sofistikovaný luxus' v jeho najčistejšej podobe. Chceli sme to vyjadriť vytvorením absolútne príťažlivého vozidla, a použiť materiály, ktoré sa doteraz vo vozidlách Mercedes-Maybach nevyskytovali."

Limitovaná kolekcia tašiek bude k sériovému vozidlu k dispozícii začiatkom roka 2023 v butikoch Maybach – Icons of Luxury a v online obchode. I z toho je vidieť, ako vážne a s dôrazom pristupoval výrobca k výrobe limitovanej série modelu Mercedes-Maybach S Haute Voiture.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Maybach
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring