Mitsubishi Space Star dostane nový kabát

Utorok, 12 november 2019

Malé Mitsubishi Space Star sa u nás predáva od leta minulého roka. Model vo svete známy pod menom Mirage dostáva po siedmich rokoch výroby nový kabát. Premiéru bude mať 18. novembra spolu so sedanom Attrage, ktorý sa v Európe nepredáva.

Mirage-Attrage

Pre Mitsubishi je Space Star veľmi dôležitý model z pohľadu čísiel, ktoré stoja za jeho predajom. Tie vravia, že za prvých desať mesiacov tohto roku malý Space Star zakotvil v garážach až 167 tisíc nových majiteľov.

Model Space Star je vo výrobe od roku 2012 a tak je najvyšší čas oživiť jeho vzhľad. Okrem toho je Space Star štvrtým najpredávanejším modelom značky.

Space Star je aj jediným modelom automobilky, ktorý nespadá do SUV alebo iných kategórií vyrábaných automobilkou Mitsibishi. Spoločnosť Mitsubishi sa ako globálny výrobca zameriava na segmenty vozidiel SUV a pick-upov, elektromobilov a plug-in hybridných modelov.

Informácie o oboch nových modeloch sú veľmi strohé. Snímka s ich siluetami však napovedá, že tak Space Star (Mirage) ako aj Attrage sa svojim dizajnom – svetlomety, maska chladiča – viac priblížia autám modelového portfólia Mitsibishi, ako Eclipse Cross alebo ASX.

Ostré línie karosérie a dynamický dizajn nových modelov, ktoré možno vyčítať zo snímky, odkazujú na vizuálnu filozofiu značky Mitsubishi a jasnú identifikáciu s ostatnými kompaktnými modelmi.

Spoločnosť Mitsubishi odhalí inovované modely Mirage, resp. Space Star, a sedan Attrage, 18. novembra 2019 v Thajsku. Oba modely vyrába spoločnosť Mitsubishi Motors Thailand.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
Lexus-NX
Lexus doteraz predal viac ako jeden a pol milióna luxusných hybridov, ale v jeho ponuke nebol s plug-in hybridnou technológiou (PHEV). To sa má už onedlho zmeniť. Mohol by vzniknúť na báze Lexusu NX, prípadne novej Toyoty RAV4. Podľa generálneho riaditeľa austrálskej divízie Lexusu Scotta Thompsona má Lexus pripravenú dobrú informácií o modeli PHEV. Prvý plug-in hybrid so značkou Lexus by mohol prísť okolo roku 2021 a mohol by ním byť Lexus NX. Tento model ako SUV strednej veľkosti uviedla japonská značka v roku 2014. Auto je do istej miery spríbuznené s Toyotou RAV4 predchádzajúcej generácie. Podoba spočíva v rozmeroch a podobnom dizajne, ako aj systéme pohonu. Nový Lexus NX bude pravdepodobne profitovať z osvedčenej architektúry TNGA podobnej ako má nová Toyota RAV4. To otvorí cestu, aby sa plug-in hybridný systém dostal aj pod kapotu nového NX.
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.