Modernizovaná Škoda Karoq v premiére už o týždeň

Utorok, 23 november 2021

Mladoboleslavská automobilka sa pripravuje na uvedenie modernizovaného SUV modelu Karoq. Jeho premiéra je na spadnutie – uskutoční sa vo virtuálnej podobe už na budúci týždeň.

skoda-karoq

Česká automobilka predstavuje na videu, ktoré možno vidieť na rôznych weboch a kde ukazuje zmeny, ktorými Karoq prešiel v rámci plánovanej modernizácie. Štyri roky po uvedení na trh Škoda vizuálne i technicky zmodernizovala svoje stredne veľké SUV.

Karoq je na trhu veľmi žiadaný model, čo dokumentuje aj skutočnosť, že v roku 2020 a v prvej polovici tohto roku bol po Octavii druhým najpredávanejším modelom značky. Karoq po facefilte má oproti svojmu predchodcovi výraznejší vzhľad.

Na jeho prednej časti dominuje širšia maska chladiča a plochejšie predné svetlomety. Inak sú usporiadané LED moduly vybavené full LED Matrix svetlami, ktoré teraz vytvárajú "štvorokú" svetelnú grafiku. Prepracovaná je aj zadná časť, na ktorej upútajú novo tvarované zadné svetlá.

Premiéra nového modelu Škoda Karoq bude 30. novembra tohto roku a Škoda Auto v nej svoj nový model predstaví v digitálnej prezentácii.

(janGold)
Pridať komentár
Bleskovky
Bulik-Jerez
V posledný víkend sa v španielskom Jereze konali prvé preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska ESBK 2022. 16-ročný slovenský pretekár Michal Búlik začal svoju druhú sezónu v triede Superstock 600 a obsadil 13. a 15.miesto. Po pretekoch takto ohodnotil svoje preteky: "Príliš mi to nešlo. Motocykel bol pripravený na sto percent, ale ja som zrýchľoval veľmi pomaly. Pred sezónou sme mali dva testy, oba však boli na vode, čo mi na rýchlosti nepridalo. Motocykle novej triedy NG (New Generation) sú výrazne rýchlejšie a ja sa budem musieť naučiť dostať sa dopredu rýchlejšie. Musím zapracovať na úvode jazdy a pridať viac agresivity na štarte. Druhé podujatie bude 22.-24. apríla vo Valencii, kde si musím dokázať, že do ESBK patrím.
klaus-zellner
Novým predsedom predstavenstva spoločnosti Škoda Auto bude od 1. júla 2022 Klaus Zellmer, ktorý v súčasnosti ako člen predstavenstva značky Volkswagen zodpovedá za oblasť predaja, marketingu a popredajných služieb. Doterajší predseda predstavenstva Škoda Auto Thomas Schäfer od 1. júlu 2022 prevezme funkciu predsedu predstavenstva značky Volkswagen, zároveň sa stane členom koncernového predstavenstva a bude riadiť skupinu objemových značiek.
stellantis1
Novinkami inovatívnych technológií nového Peugeota 308 sú doplnky vyrobené technológiou 3D tlače z úplne nového polyméru. Z neho je nový rad príslušenstva, ako sú držiak na slnečné okuliare, držiak na nápoje alebo na telefón. Nové príslušenstvo je výsledkom spoločnej práce tímov pre dizajn, produkt a výskum automobilky a spoločností HP Inc., Mäder a Erpro. Cieľom spolupráce je ponúkať inovatívne produkty, ktoré sú príjemné nielen na dotyk, ale sú aj ľahké, pevné a jednoducho využiteľné, a zlepšujú pohodu v interiéri už oceňovaného Peugeot i-Cockpitu.