Na obzore nový sedan BMW radu 5, aj plne elektrický

Štvrtok, 16 marec 2023

Na výročnej konferencii BMW Group odznelo aj to, že bavorská spoločnosť predstaví nový model radu 5 vo verzii sedan. Predstaví sa aj ako plne elektrický model M Performance. Povedalo sa aj to, že na trh príde v októbri 2023.
bmw-i5

O pár mesiacov sa predstaví ôsma generácia BMW radu 5 Sedan. Nový model bude dynamickejší a pohodlnejší ako predchádzajúce, vrátane súčasnej generácie.

Nové BMW radu 5 Sedan sa môže pochváliť novou interpretáciou elegantného a športového dizajnu. Nebude mu chýbať operačný System 8.5 so zakriveným displejom, inovatívnymi digitálnymi službami a prvýkrát aj s čisto elektrickým pohonom, ktorý sa predstaví vo verzii BMW i5.

O konkrétnych pohonných jednotkách sa BMW zatiaľ nezmieňuje. Okrem toho, že nové BMW radu 5 Sedan bude v ponuke s plne elektrickými i plug-in hybridnými pohonmi, ako aj s mimoriadne úspornými benzínovými a naftovými motormi so 48 V mild hybridnou technológiou. Limuzína BMW radu 5 bude dostupná aj ako plne elektrický model M Performance.

Okrem variantu sedan pribudne aj nový variant radu 5, a to Touring, veľmi populárna verzia najmä v Európe. Od jari 2024 bude v ponuke aj v plne elektrickej verzii, čo v tomto segmente vytvára pre automobilku významný predajný argument.

V súvislosti s novým BMW radu 5 automobilka uvádza, že už skorší plne elektrický model BMW i4 M50 ukázal, ako automobilka BMW spája dynamický výkon a elektrickú mobilitu a toto spojenie privádza do dokonalosti. Tento model bol v roku 2022 celosvetovo najpredávanejší model divízie BMW M.

BMW poukazuje aj na to, že má plne elektrické automobily a jednostopové vozidlá vo veľkej väčšine trhových segmentov. Poznáme ich pod značkami BMW, BMW Motorrad, MINI a Rolls-Royce a všetky pochádzajú z produkcie BMW Group.

Zákazník si aktuálne môže vyberať z veľmi pestrej palety vozidiel, ktoré ponúkajú prémiovú mobilitu s nulovými lokálnymi emisiami, od vozidiel z malých a kompaktných segmentov až po modely strednej triedy a luxusné limuzíny.

Celosvetové uvedenie nového BMW radu 5 Sedan je naplánované na október 2023.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.