Na obzore nový Tucson G4-1. Po redizajne dynamickejší.

Utorok, 21 november 2023

Hyundai o novom modeli Tucson hovorí, že po rediznajne prichádza s rafinovanejším a dynamickejším dizajnom. Hlavné zmeny nového faceliftovaného Tucsona sú hlavne v interiéri. O zmenách techniky ani o pohonoch sa Hyndai nezmieňuje.

1-hyundai-tucson
Hyundai Tucson po modernizácii vyzerá byť dynamickejší

Súčasná štvrtá generácia Tucsona je na trhu od rok 2020 a tak po troch rokoch prichádza prvá modernizácia. Predstavuje sa na prvých obrázkoch, aj keď samotná automobilka uvádza, že na teraz sprístupnených snímkach je japonská verzia nového modelu Tucson, a že tá pre Európu bude predstavená až koncom tohto roku. Takže teraz uvedené obrázky sa od vozidla, ktoré sa bude predávať v Európe, môžu líšiť.

Hyundai zmeny na exteriéri popisuje tak, že nárazník a lišty nárazníka, ktoré sa tiahnu po celej šírke vozidla a dodávajú autu dynamickejší a vizuálne širší postoj. Prepracované zliatinové disky kolies ešte viac zvýrazňujú dynamiku auta. Vzadu, čo na zverejnených snímkach nevidieť, sú ochranné lišty integrované do lišty nárazníka a budia dojem širšieho rázvoru.

Väčšími zmenami prešiel interiér nového Tucsona, kde konštruktéri kládli dôraz na priestrannosť a praktickosť. Dosiahli to vďaka horizontálne orientovanému dizajnu a pocitu otvorenosti. Integrácia pokročilých technologických prvkov zaisťuje harmonickú kombináciu funkčnosti, keď oba doteraz oddelené displeje s uhlopriečnou veľkosti 12,3 zlúčili do spoločného panelu pred volantom, čo by malo byť praktickejšie.

2-hyundai-tucson
Hyundai Tucson s novým interiérom

Nový je volant nového Tucsona, mohol by byť prevzatý z niektorého aktuálnych modelov značky. Z obrázku tiež vidieť, že pod volantom je páčka, ktorá by mohla byť ako volič prevodovky pre verzie so samočinným radením.

O pohonných jednotkách sa Hyundai zatiaľ pri faceliftovanom modeli nezmieňuje. Pestrá ponuka pohonov sa však aj v modernizovanom modeli s veľkou pravdepodobnosťou bude opakovať. Takže benzínové i naftové pohony by tu boli naďalej, podobne aj full hybridy a plug-in hybridy.

Európska premiéra nového Hyundai Tucson sa má uskutočniť začiatkom roku 2024 a prvé nové modely Tucson sa k zákazníkom dostanú pred budúcim letom.

Autor: J. Goldberger
Foto: Tucson
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.