Nadupaný Mini John Cooper Works v limitovanej edícii

Sobota, 20 máj 2023

Odkedy v roku 1964 Mini Cooper S so štartovým číslom 37 vyhral Rallye Monte Carlo, nesie sa britská značka na športovej vlne. Aj teraz sa svojim modelom John Cooper Works s výkonom 231 koní zaradí do šíku veľmi rýchlych áut, ktoré môžu na bežné cesty. Môže za to špeciálny model John Cooper Works 1to6 Edition, ktorého sa vyrobí limitovaných 999 kusov.

mini-john-cooper-works
Mini John Cooper Works počas testov na Severnej slučke Nürburgringu

Ide o puristický automobil, čo v zrozumiteľnejšej reči môže znamenať asi toľko, že v podstate neveľké "mini" nehľadí doprava ani doľava a kráča si vlastnou cestou a odmieta cudzie vplyvy.

Športový Mini John Cooper Works patrí medzi najrýchlejšie modely značky a rozdáva pocit z jazdy ako na motokáre. Môže aj na bežné cesty, aj na rýchle nemecké diaľnice.

Model Mini John Cooper Works 1to6 Edition celosvetovo limitovaný na 999 kusov výkonom 231 koní podčiarkuje svoj športový charakter.

Radosť z jazdy umocňuje šesťstupňová mechanická prevodovka s ručným radením, čo z Mini John Cooper Worksa robí unikátny vysoko výkonný model.

ManuálnA prevodovka s priamym radením spolu s pedálmi z nerezovej ocele podčiarkujú dynamické reakcie motora a je symbolom vzrušujúceho pretekárskeho pocitu modelu John Cooper Works. Dôraz na tento neriedený autentický zážitok z jazdy so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou dal vlastne modelu 1to6 Edition jeho názov.

Nový editovaný model britskej automobilky zaujme individuálnym štýlom a výnimočným výkonom. Limitovaná séria zaujme maskou chladiča s lesklo čiernym orámovaním a veľkými nasávacími otvormi pre chladenie motora a bŕzd. V kombinácii s čiernou farbou karosérie dodávajú ďalšie elegantné čierne detaily vozidlu svojský vzhľad.

Prvky motoristického športu nájdeme aj na dynamickom vzhľade, vo výkonnom štvorvalcovom dvojlitrovom motore s dvomi turbodúchadlami a v sýtom zvuku motora.

Športový podvozok modelu John Cooper Works 1to6 Edition prešiel krstom na rôznych tratiach, vrátane Severnej slučky okruhu Nürburgring. Svojimi jazdnými vlastnosťami má nadväzovať na odkaz pretekárskej legendy Johna Coopera, ktorého meno nesie.

Svetovú premiéru Mini John Cooper Works 1to6 Edítion bude mať práve dnes, 20. mája 2023 pri príležitosti pretekov 24-hodinovky na Nürburgringu.

Exkluzívny edičný model John Cooper Works bude v predaji od septembra 2023 v Európe, USA, Kanade a Mexiku.

Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.