Nové Kawasaki: Drsňák a dve skromné popolušky

Streda, 23 október 2019

Kawasaki, japonský výrobca motocyklov, predstavil v noci z utorka na stredu (presnejšie o 02:15 hodine) dva nové modely: silný kompresorom preplňovaný supernaked (či hypernaked ?) Z H2 a prekrásnu súrodeneckú modernú klasiku W800 Street a W800 Cafe.

1-Kawasaki-ZH2
Japonská novinka, naháč Kawasaki Z H2, miluje rýchlosť a nebojácnych jazdcov

Kawasaki Z H2 je kompresorom preplňovaný naháč, na ktorý sa už viac ako štyri desaťročia tešia jazdci na ten moment, kedy fabrika príde s novým modelom radu Z a s ním aj intenzívnejšie vzrušenia z jazdy. Nekompromisný duch Z sa podľa výrobcu v každej novej Kawasaki Z neustále vyvíja, pričom o každej Z sa vraví, že je rafinovane surová.

Nový Kawasaki Z H2 je podľa výrobcu novou érou v kategórii hypernaháčov, takže je na čo sa tešiť. Novinka Z H2 je tu a je pripravená zaujať miesto v čele rodiny Z a upriamiť na seba pozornosť v kategórii naháčov.

Srdcom Kawasaki Z H2 je nekompromisne silný štvorvalcový motor s objemom 998 cm³ podporovaný vlastným kompresorom Kawasaki. S cieleným opojným vrcholom 200 konských síl dostane kupujúci ovládateľný, ale povzbudzujúci tok energie. Ten robí motocykel Z H2 strojom, ktorý je priateľský k jazdcom, ktorý umožňuje ľahko zvládnuteľnú jazdu. Takže – zatiaľ čo Z H2 bude atraktívny pre skúsených jazdcov, jeho ovládateľnosť ho sprístupní širokému potenciálnemu publiku.

2-Kawasaki-W800-Street
Kawasaki je W800 Street je moderný klasický motocykel na každodenné používanie

Druhou novinkou Kawasaki je W800 moderný klasický motocykel, ktorý fabrika označuje ako The Original Icon. A tak namiesto moderný motocykel v štýle Clasic použime radšej prívlastok ikonický. Veď štýl W800 reflektuje v sebe 50 rokov histórie výroby motocyklov značky Kawasaki.

Novinka W800 ponúka hneď dva varianty, verziu Street a verziu Cafe. Model W800 v oboch verziách je štýlový, nadčasovo krásny a zároveň moderný motocykel. Jeho krásny vzhľad podtrhuje pohľad na radový vzduchom chladený dvojvalcový motor s kráľovským hriadeľom.

3-Kawasaki-W800-Cafe
Model W800 Cafe je pohodlný a ľahko ovládateľný motocykel do mesta, ale aj na výlety do prírody

Vysokozdvižný motor (vŕtanie 77,0 mm, zdvih 83,0 mm) verzií W800 Stret a W800 Cafe so zdvihovým objemom 773 cm³ disponujú výkonom 35 kW/48k a najvyšším krútiacim momentom 63 Nm pri 4800 otáčkach. Prenos sily na vozovku obstaráva päťstupňová prevodovka. Motocykel je dlhý 2135 mm, na šírku má 925 mm a vysoký je 1120 mm.

Všetky tri novinky Kawasaki – naháč Z H2 i klasické W800 Street a W800 Cafe – majú v rodnom liste napísaný modelový rok 2020.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kawasaki
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.