Nový Citroën C3: Prepracovaný vzhľad a viac komfortu

Utorok, 18 február 2020

Tretia generácia Citroën C3, jedného z najpredávanejších modelov segmentu malých áut po štyroch rokoch na trhu dospela k omladzovacej procedúre. Čo všetko modernizácia tohto celosvetovo úspešného modelu francúzskej automobilky prináša?

1-Citroën-C3

Od prvého predstavenia tretej generácie Citroënu C3koncom roka 2016 sa predalo už 750 tisíc týchto vozidiel. Úspech slávi vďaka modernému vzhľadu, pričom nekopíruje žiadneho konkurenta. Vyníma sa svojou výnimočnosťou a rozšíreným množstvom farieb, ale aj zvýšeným komfortom. Nový C3 prichádza v čase, keď s novými generáciami v tomto segmente prišli modely ako Renault Clio, Opel Corsa i Peugeot 208.

Svoj výrazný charakter a novú identitu dáva nový C3 najavo novou prednou maskou inšpirovanou ostatnými štúdiami značky a novými svetlometmi, ktoré sú rozdelené a vo všetkých výbavách diódové. Upravené sú aj nárazníky vpredu i vzadu a novinkou sú aj 17-palcové kolesá z ľahkých zliatin.

Množstvo individuálnych úprav obsiahnutých v modernizovanom modeli C3 zahŕňa až 97 kombinácií exteriéru, tri úpravy strechy, tri druhy výbavy interiéru a dva druhy nových diskov kolies. Nové je aj rozmiestnenie a vzhľad dizajnových prvkov Airbump na bokoch karosérie, ktoré sú typické tak pre tento model ako aj pre značku Citroën.

Novinkou nového modelu C3 sú dva varianty, resp. vyhotovenia interiéru. Emerald ambience charakterizujú tmavé odtiene a majú stelesňovať dynamiku, druhý variant Techwood ambience je luxusnejší s doplnkami z dreva.

Viac komfortu poskytnú cestujúcim nové sedadlá Advanced Comfort (prevzaté z modelu C4 Cactus), ktoré sú v tomto segmente áut použité po prvý raz. Dvanásť asistenčných prvkov zjednodušia život v aute, vrátane predných parkovacích senzorov. V C3 nájde budúci majiteľ aj nové služby konektivity, ako Connect Assist s možnosťou asistenčného a SOS volania, Connect Nav so 7-palcovou dotykovou obrazovkou a Connect Play, čo je možnosť zrkadlenia obrazovky mobilného telefónu.

Paleta spaľovacích motorov spĺňa normu Euro 6. Spája ich vysoký výkon a nízke emisie. Benzínové sú zastúpené motorom 1,2 PureTech vo výkonových verziách 61 kW (83 k) a 81 kW (110 k). Obe verzie štandardne s manuálnou prevodovkou, silnejšia aj so šesťstupňovým automatom. Citroën nezabudol ani prívržencov vznetových motorov, pre ktorých je určená pohonná jednotka 1,5 BlueHDi s výkonom 75 kW (102 k) kombinovaná s päťstupňovým manuálom.

Očakáva sa, že omladený Citroën C3 príde k predajcom na Slovensku v júni tohto roku.

2-Citroën-C3 3-Citroën-C3 5-Citroën-C3 6-Citroën-C3
Autor: J. Goldberger
Foto: Citroen
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.