Nový elektrický Renault Master prejde 460 km

Sobota, 03 február 2024

Renault ďalej vylepšuje dojazd svojho elektrického úžitkového modelu Master E-Tech, čo v novom ponímaní stredne veľkej dodávky znamená predĺženie elektrického dojazdu na jedno nabitie 460 kilometrov.

1-renault-master

S dojazdom 460 kilometrov sa nový plne elektrický Master E-Tech stal podľa Renaultu novým benchmarkom pre elektrické dodávky v Európe. Výkon je možný vďaka aerodynamicky vyladenej karosérii Aerovan, a novej plne optimalizovanej platforme, čo umožňuje znížiť spotrebu elektrickej energie o viac ako 27 % v porovnaní so súčasnou generáciou.

V inovovanom modeli Master si Renault zvolil dve batérie optimalizované z hľadiska kapacity, veľkosti a hmotnosti v kombinácii s úpravou aerodynamiky vozidla.

Nový model teraz používa batérie s kapacitou 40 kWh a 87 kWh. Integrované sú do jedného priestoru, aby zohľadňovali potreby zákazníkov v mestách a na predmestiach a zároveň zachovávali užitočné zaťaženie vozidla.

Vďaka koncepcii Aerovan má vozidlo najlepšiu účinnosť vo svojej kategórii bez ohľadu na použitú energiu. Jeho SCx sa znížilo o viac ako 20 %, čím sa zaradilo na špičku vo svojom segmente.

Plne elektrický Renault Master E-Tech vyvíjali v aerodynamickom tuneli, takže ako jeho silueta, tak aj každý jeden diel boli prepracované do najmenších detailov.

Nový elektrický Renault Master E-Tech má užitočné zaťaženie 1625 kg a ťažnú silu 2,5 tony. Vodičovi pritom postačuje vodičský preukaz skupiny B.

Spotreba paliva je na úrovni 21 kWh/100 km (WLTP) pre verziu vybavenú 87 kWh batériou. Rýchlonabíjanie jednosmerným prúdom s výkonom 130 kW obnoví dojazd 252 km za 30 minút. Nabíjanie doma z Wallboxu z 10% na 100 % pomocou 22 kW AC trvá menej ako štyri hodiny.

Nový elektrický Renault Master E-Tech ponúka alternatívy motora s výkonom 96 alebo 105 kW, z ktorých každý vyvinie krútiaci moment 300 Nm. S batériou s kapacitou 87 kWh dojazd až 460 km (podľa WLTP).

Elektrický Renault Master E-Tech je zatiaľ jediným francúzskym úžitkovým vozidlom vo svojej kategórii, ktorý sa vyrába s tromi zdrojmi pohonu – so spaľovacím motorom, elektrickým a vodíkovým pohonom. Všetky sa montujú na jedinej výrobnej linke v závode Batilly.

Do predaja sa nový Renault Master E-Tech dostane na jar v roku 2024.

1-renault-master 2-renault-master 3-renault-master
Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5