Nový Hyundai Tucson prichádza v extravagantnom štýle

Streda, 30 september 2020

Hyundai odhalil novú generáciu modelu Tucson. Má celkom nový a odvážny dizajn, širokú ponuku motorov a špičkové technológie. Ponúka v segmente kompaktných SUV najviac elektrifikovaných pohonných jednotiek a zdôrazňuje záväzok automobilky používať najčistejšie pohony.

1-hyundai-tucson

Tucson je na trhu od roku 2004, v rokoch 2009 až 2015 ho nahrádza druhá generácia, ktorá nesie nové pomenovanie ix35. Ďalšia sa vrátila k pôvodnému pomenovaniu Tucson. Nová, v poradí už štvrtá generácia modelu Tucson chce pokračovať v úspešnom ťažení svojich predchodcov a nadviazať na ich predajné úspechy.

Od nového Tucsona si kórejská automobilka veľa a oprávnene sľubuje. Viac ako sedem miliónov predaných kusov tucsonov troch predchádzajúcich generácií je veľavravné číslo. Teraz má nový model pritiahnuť pozornosť kupujúcich odvážnym a úplne novým dizajnom.

Tucson štvrtej generácie nie je iba evolúciou, ale dizajnovou revolúciou značky. Ponúka tiež bohatú výbavu a sama automobilka hovorí o najlepšom balíku bezpečnostných prvkov v triede a o pohodlí zameranom na rodiny.

Dizajn charakterizuje hlavne extravagantný štýl dizajnu, čo vidieť najmä na prednej partii auta. Tu vyniknú unikátne svetlomety opticky prechádzajúce do masky chladiča. Takto vraj bude nový Tucson lepšie rozpoznateľný na ceste v nabitom segmente kompaktných SUV. Ide o špičkovú dizajnovú technológiu, ktorá dodáva novému Tucsonu výnimočné postavenie na ceste. Aj na dizajnovo výraznej zadnej časti Tucsona sú koncové svetlá tak ako vpredu opticky prepojené.

Nový Tucson ponúkne najširšiu paletu elektrifikovaných pohonných jednotiek v segmente kompaktných SUV, od hybridných cez plug-in hybridné a mild hybridné so 48 V elektrickou sieťou. V ponuke pohonných jednotiek nového Tucsona je aj viacero konvenčných motorov, benzínových i naftových.

Prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Hyundai Motor Europe Michael Cole hovorí, že predstavenie nového modelu Tucson bolo pre Hyundai dôležité aj preto, aby rozšírili elektrifikáciu aj do celosvetovo najpredávanejšieho SUV.

Nový Tucson ako globálny model sa bude vyrábať vo viacerých závodoch vo svete, vrátane závodu Hyundai v českých Nošoviciach.

1-hyundai-tucson 2-hyundai-tucson 3-hyundai-tucson
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.