Nový Mercedes-Benz E kombi: Praktický, s dynamickým vzhľadom

Pondelok, 17 júl 2023

Po modeli sedan nedal mercedes dlho čakať na praktickejší variant svojej vyššej strednej triedy označovanej ako Trieda E. Charakterizuje ho vyššia praktickosť, veľkorysá ponuka priestoru a dynamicky pôsobiaci dizajn karosérie.

1-merc-E

Po nedávno predstavenom modely Mercesdes E sedan nadväzuje štuttgartská automobilka na modelovú históriu triedy E a predstavuje praktickejší variant kombi.

Nové kombi svojím vzhľadom klasickej praktickejšej verzie ukazuje vyvážené proporcie a vysokú úžitkovú hodnotu. Dizajn definuje krátky previs vpredu, dlhá kapota s charakteristickými prelismi, do dĺžky natiahnutý rázvor osí náprav a vyvážený previs vzadu.

Mercedes charakterizuje nové kombi triedy E ako praktickú, inteligentnú a individuálne prispôsobiteľnú verziu viac ako kedykoľvek predtým. Nové E kombi konštrukčného radu 214 prichádza v porovnaní s predchodcom so zmeneným dynamickejšie pôsobiacim dizajnom, boduje praktickými vlastnosťami aj objemom batožinového priestoru.

Dizajn zadnej časti charakterizujú precízne navrhnuté pochrómované prvky, ako aj progresívne tvarované dvojdielne zadné svetlá. Vďaka veľkému otvoru je batožinový priestor lepšie využiteľný.

V porovnaní s predchodcom je nové kombi širšie o 28 milimetrov. Rázvor sa predĺžil o 22 milimetrov na 2961 milimetrov. Ložný priestor možno rozšíriť zo 615 litrov až na 1830 litrov. Model s hybridným pohonom dobíjateľným zo siete má objem ložného priestoru menší, 460 až 1675 litrov.

Prvý na trh bude uvedený model E 300 e ako hybrid dobíjateľný zo siete. Tento model s elektrickým výkonom 95 kW/129 k prejde na čisto elektrický pohon vyše 100 km (WLTP) a tak počas mnohých dní môže pri jazdený na kratšie vzdialenosti jazdiť na elektrický pohon bez využitia benzínového motora. Ďalšie hybridy dobíjateľné zo siete vybavené už dieselovými spaľovacími motormi budú nasledovať neskôr.

Na pohon nového "éčkového" kombi budú pripravené spaľovacie motory štvor- a šesťvalcové z aktuálnej rodiny Mercedes-Benz, ale aj mild hybridy i plug-i hybridy.

V čase uvedenia na európsky trh bude ponuka nového Mercedesa triedy E kombi pozostávať z modelov: E 200 s benzínovým motorom (1999 cm³, 150 kW/204k), dieselom E 200 d (1993 cm³, 145 kW/197k) a E 300 e, čo je plug-in hybrid (1999 cm³, 150 kW/204k + výkon elektromotora 95 kW/129k).

Začiatok predaja na Slovensku je plánovaný na druhú polovicu leta. Hybrid dobíjateľný zo siete, plug-in hybrid, bude dostupný už od začiatku predaja.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.