Nový MINI Aceman ako päťdverový crossover

Sobota, 03 február 2024

Značka MINI rozširuje svoje porfólio o nový elektrický model Mini Aceman, ktorý sa už onedlho predstaví verejnosti. Ide o model výlučne s elektrickým pohonom, ktorý zaujme pozíciu medzi modelmi Mini Cooper a Mini Contryman. Model pre päť pasažierov dostal štvoro dverí a veľké zadné dvere batožinového priestoru.

1-mini-aceman
Nový plne elektrický Mini Aceman pri posledných testoch pred uvedením do predaja na piesočnatých púštnych cestách

Britská automobilka MINI rozširuje svoju ponuku novým modelom Aceman s výlučne s elektrickým pohonom o nový model. Záujem o nový Aceman budú mať zrejme zákazníci, ktorí chcú mať v garáži crossover menší ako je súčasný Mini Contryman, zároveň auto ideálne na jazdenie v meste.

Nový Aceman sa verejnosti po prvý raz predstaví už o pár mesiacov. Model s čisto elektrickým pohonom rozšíri tak ponuku o nový atraktívny model. Vďaka silnej dynamike jazdy a svojim proporciám vytvára tak Aceman nový koncept vozidla. Ešte predtým však musí dokončiť náročné testy pri extrémne vysokých teplotách na piesočnatých púštnych cestách.

Mini Aceman s dĺžkou 4075 mm, šírkou 1754 mm a výškou 1495 mm sa zaraďuje medzi modely Mini Cooper a Mini Countryman. Tretí samostatný model z novej rodiny MINI s čisto elektrickým pohonom dostal štvoricu bočných dverí a vzadu veľké veko batožinového priestoru. Do jeho interiéru sa zmestí päť pasažierov.

Po úspešných testoch na polárnom kruhu dokončujú s nových modelom Aceman posledné testovanie v púšti, kde je vystavený silnému slnečnému svetlu a horúčave.

Okrem klasického preverovania, akým je dynamika a komfort jazdy, sa testovací tím zameriava na náročné komponenty elektrického vozidla v púštnom piesku pri teplote až 50 °C. Tu sa preveruje tiež klimatizácia, nabíjanie a chladenie batérie.

Nový Aceman príde na trh len s plne elektrickým pohonom a s batériou s kapacitou 54,2 kWh. Ponúkne vysoký komfort a všestrannosť. Dizajn novo vyvinutého modelu ladí so základným princípom značky.

Mini Aceman poskytne posádke dostatok vnútorného priestoru pri čo najmenších vonkajších rozmeroch, agilné jazdné vlastnosti a úspornú jazdu, a to vďaka dvojpriestorovému dizajnu s krátkymi prevismi, čím vznikol maximálny priestor pre piatich cestujúcich a batožinu.

Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.