Nový Mini John Cooper štartuje na 24h v Nürburgringu

Sobota, 01 jún 2024

Na jeseň tohto roku pripravuje britská automobilka svetovú premiéru Mini John Cooper Works nového radu. Ešte predtým sa nové Mini predvedie na okruhu v Nürburgringu na 24-hodinových vytrvalostných pretekoch, ktoré budú od 1. do 2. júna, takže už od dnes.

miini-john-cooper-works

Preteky 24 hodín Nürburgring, na ktorých sa nový Mini John Cooper Works predstaví, sú jedny z najťažších vytrvalostných pretekov na svete. Práve tu chce automobilka predviesť a ukázať, ako bude nové Mini rýchle a spoľahlivé, a dokáže dobyť Severnú slučku okruhu Nürburgring.

Nový model Mini John Cooper Works s benzínovým motorom je pre 24-hodinovku zahalený v maskovaní na mieru navrhnutom tímom MINI Design Team. Vzdáva tak hold ikonickým červeno-bielym farebným kombináciám, ktoré používali klasické modely Mini v motoristickom športe v šesťdesiatych rokoch.

Svetovú premiéru oslávi nový Mini John Cooper Works na jeseň tohto roku. Svetu sa tak predstaví nový rad Mini John Cooper Works vyvinutý s cieľom posúvať hranice rýchlosti a obratnosti, píše automobilka v správe o novom modeli. Vyrábať sa bude v benzínovej, aj plne elektrickej verzii.

Nový Mini John Cooper Works so štartovým číslom 317 prihlásil na preteky súkromný pretekársky tím Nürburgu Bulldog Racing a bude pretekať v kategórii SP 3T. Pripomenie víťazstvo modelu Mini Cooper S so štartovým číslom 37 z Rallye Monte Carlo v roku 1964.

Druhé nové Mini na 24h Nürburgring bude mať štartové číslo 474 a bude štartovať v kategórii VT-2.

Tohtoročné preteky 24 hodín Nürburgring štartujú práve dnes 1. júna. Cieľ pretekov je zajtra 2. júna.

Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring