Nový Suzuki S-Cross oficiálne predstavený

Štvrtok, 25 november 2021

Spoločnosť Suzuki vo svetovej premiére predstavila nové SUV so staronovým názvom S-Cross. Nová generácia modelu ponúkne výrazný štýl v dynamickom dizajne, komfort, klasické i hybridné pohony, a tiež pohon všetkých kolies.

1-S-Cross

Nový S-Cross ponúka ekologické pohony, pokročilé bezpečnostné prvky, komfortnú výbavu vrátane prvotriednej konektivity. V rámci svojich ekologických snáh s cieľom znižovania emisií na európskom trhu už od budúceho roka rozšíri svoj modelový rad aj o hybridné verzie.

Nová generácia S-Crossu je najnovší model z radu SUV s pohonom všetkých štyroch kolies, ktorým sa Suzuki pýši Suzuki rozširuje už 50 rokov a v tomto segmente áut dlhoročnú tradíciu.

Na novom S-Crosse zaujme novinka už na prvý pohľad ako drsnejšie vyzerajúce SUV. Ako odvážne, sofistikované a univerzálne SUV označil nový S-Cross jeho hlavný konštruktér Šigeru Aojama na dnešnej svetovej virtuálnej premiére.

Nový S-Cross zdobí vpredu výrazná maska chladiča s chromovanou linkou, predné svetlomety a zadné koncové svetlá s LED diódami a hranaté podbehy predných aj zadných kolies. Za povšimnutie stoja tiež strieborné doplnky na prednom i zadnom nárazníku.

Vonkajšie rozmery nového S-Crossu radia tento model svojou veľkosťou do kategórie kompaktných. Novinka má na dĺžku 4300 mm, široká je 1785 mm a na výšku meria 1585. Rázvor náprav má rovných 2600 mm. Kolesá sú obuté do pneumatík rozmeru 215/55 R17. Zákazník si bude môcť vyberať z ôsmich farieb karosérie.

Interiér svojim dizajnom naznačuje, že dokonale ladí s exteriérom tohto výkonného SUV. Do priestrannej kabíny sa pohodlne vojde päť dospelých pasažierov a batožinový priestor ponúka objem slušných 430 litrov.

Veľké bočné okná a panoramatické strešné okno s dvomi presklenými panelmi interiér dokonale prevzdušnia, sľubujú dostatok svetla a prinesú radosť z jazdy.

Ergonomicky tvarované sedadlá ponúkajú podľa stupňa výbavy buď látkové alebo aj kožené čalúnenie. Sklon operadiel zadných sedadiel je kvôli väčšiemu pohodliu pri dlhších cestách nastaviteľný.

Palubnej doske dominujú klasické budíka a 9palcový displej infotaimentu, ktorý je umiestnený ako voľne stojací uprostred. Je prepojiteľný bezdrôtovou konektivitou so smart telefónmi. S-Crossu chýbajú klasické ovládače, má dvojzónovú automatickú klimatizáciu, automatickú nemá len model v základnej výbave.

S-Cross vďaka 1,4-litrovému turbomotoru BoosterJet s priamym vstrekovaním a tiež 48-voltovému systému SHVS Mild Hybridu je efektívny a zároveň výkonný. Pohon všetkých kolies so systémom AllGrip Select 4x4, 9-palcový displej zvukového systému a množstvo pokročilých bezpečnostných technológií je zárukou zábavného a pokojného zážitku z jazdy.

1-S-Cross 2-S-Cross 3-S-Cross 4-S-Cross 5-S-Cross 6-S-Cross
Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
Prodigy-od-Tachyum
Slovensko na svetovej výstave Expo 2020 Dubaj predstavilo univerzálny procesor Prodigy od slovenskej firmy Tachyum. Ten poháňa superpočítač, ktorý sa svojimi vlastnosťami umelej inteligencie vyrovná podľa svojich tvorcov ľudskému mozgu. "Riešenie spoločnosti Tachyum je prelomové. Procesor Prodigy je nielen rýchlejší, ale aj menej náročný na spotrebu energie. Slovensko má predpoklady byť atraktívnym inkubátorom pre inovatívne firmy ako Tachyum," – povedala štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a EZ Ingrid Brocková pri príležitosti návštevy Slovenského pavilónu. Expo 2020 Dubaj je prvou svetovou výstavou Expo, ktorá sa koná v regióne Blízkeho východu, Afriky a južnej Ázie.
toyota-gr86-flash kopie
Toyota sa neuzatvára do elektrickej bubliny a využije motoristický šport na extrémne testovanie budúcich technológií. Za volant Toyoty GR86 na syntetické palivo z biomasy si sadne aj prezident Toyoty Akio Toyoda a zúčastní sa pretekov v rámci japonskej série Super Taikyu. Ide o najnovší experiment Toyoty, ktorá testuje rôzne druhy palív a pohonov na ceste k uhlíkovej neutralite. Toyota GR86 poháňaná syntetickým palivom bude štartovať vo farbách tímu, ktorý pripravuje aj vodíkovú Corollu Sport. Toyota totiž tvrdí, že budúcnosť sa neobmedzuje len na autá poháňané batériami. Koncern preto vyvíja technológiu vodíkových palivových článkov, dôkazom čoho je druhá generácia modelu Mirai, ktorý dokáže prejsť s plnou nádržou viac ako 500 km.
liqui-moly
Spoločnosť Liqui Moly, ktorej výrobky sú dobre známe aj slovenským motoristom, vyrába a ponúka na trh široký sortiment približne štyritisíc produktov, ako motorové oleje, mazivá, prísady do paliva, autokozmetika, chladiace kvapaliny a rad ďalších produktov. V tomto roku spoločnosť vyrobila najviac výrobkov vo svojej histórii, po prvý raz napríklad vyše stotisíc ton mazív, čo je o 27 percent viac oproti predchádzajúcemu roku. Spoločnosť Liqui Moly vznikla v roku 1957 a svoje produkty vyvíja a vyrába výhradne v Nemecku. Svojou kvalitou patria jej produkty k najlepším a predávajú sa v 150 krajinách sveta. V roku 2020 spoločnosť Liqui Moly hospodárila s obratom 611 miliónov eur.