Obytný Mercedes-Benz EQT Marco Polo čaká premiéra

Utorok, 15 november 2022

Mercedes-Benz prináša prvý pohľad na elektrický plnohodnotný malý obytný automobil na báze malého vanu. Je v štádiu koncepčného vozidla a má označenie Mercedes-Benz EQT Marco Polo.

koncept-EQT-MarcoPolo
Koncept malého obytného automobilu s elektrickým pohonom EQT Marco Polo čaká na svoju on-line mediálnu premiéru

Štuttgatská automobilka pripravuje malý obytný automobil s modelovým označením EQT Marco Polo EQT [1], ktorý vraj už nemá ďaleko od sériovej podoby.

Má ísť o plnohodnotný malý obytný automobil na báze malého vanu. Premiéra sériového modelu sa očakáva v druhej polovici roka 2023.

Ešte pred uvedením tohto malého obytného automobilu je k dispozícii prvé jednoduchšie riešenie kempovania v podobe modelu EQT Marco Polo EQT [2], a to vďaka jeho flexibilite. Je s posteľou a kuchynskou linkou.

Tento model podľa informácií od Mercedesa možno namontovať a následne aj demontovať. Nový model EQT[2], ktorý tiež čaká na svoju premiéru, je údajne šmahol ruky pripravený na kempovanie.

Vďaka možnosti rýchlej demontáže kempingových prvkov je vozidlo súčasne vhodné aj na flexibilné každodenné používanie.

V koncepte EQT Marco Polo[1], ktorý je blízko k sériovej verzii, sa zrkadlí výhľad na plnoelektrický malý obytný automobil v kombinácii modernej koncepcie pohonu s inovatívnym interiérom obytného automobilu.

Koncept Mercedes-Benz EQT Marco Polo[1] ako malý obytný automobil predstaví výrobca 2. decembra tohto roku o 14:00 na online platforme Mercedes me media na adrese https://media.mercedes-benz.com/EQT.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
el-nabij-siet
Mercedes-Benz plánuje vybudovať globálnu vysokovýkonnú nabíjaciu sieť v Severnej Amerike, ale aj v Európe, Číne a na ďalších kľúčových trhoch, spolu viac ako 10 000 vysokovýkonných rýchlonabíjacích miest. Prvé nabíjacie parky sa začnú stavať už tento rok v USA a Kanade, potom v ďalších kútoch sveta. Cieľom je vybudovať celú sieť do konca desaťročia. Spoločnosť chce dovtedy dodávať plne elektrické autá všade tam, kde to dovolia podmienky trhu. Zákazníci značky Mercedes si priamo vo vozidle môžu rezervovať nabíjací stojan. Rýchlonabíjacie uzly vybuduje nemecká spoločnosť v dôležitých mestách, metropolitných oblastiach a v blízkosti hlavných dopravných tepien.
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.