Opel do Frankfurtu so štyrmi novinkami

Piatok, 16 august 2019

Na autosalóne vo Frankfurte, ktorý pre verejnosť otvorí svoje brány 12.septembra, predstaví Opel viacero modelov vo svetovej premiére - Corsu novej generácie, prvú plne elektrickú verziu Corsa-e, hybridné SUV Grandland X Hybrid, nové MPV Zafira štvrtej generácie a modernizovanú Astru.

1-Opel-Corsa-e

Opel svojimi premiérami na tohtoročnom medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom bude demonštrovať svoju mnohotvárnu a k životnému prostrediu šetrnú automobilovú budúcnosť. Novú Corsu predstaví Opel nielen vo verzii s efektívnymi spaľovacími motormi, ale po prvý raz aj ako plne elektrickú verziu Corsa-e s dojazdom do 330 kilometrov.

Druhou premiérou v expozícii automobilky Opel bude nový Grandland X Hybrid4 s pohonom všetkých kolies. Jeho pohon plug-in hybrid kombinuje turbodúchadlom prepĺňovaný benzínový štvorvalec 1,6 litra a dva elektromotory pre systémový výkon 221 kW/300 k. Predbežná hodnota spotreby by mala byť 1,6 l/100 km a emisie CO237 g/km.

2-Opel-Corsa

Novinkou predstavenou v premiére bude aj nová Astra s vynikajúcou aerodynamikou a úplne novo vyvinutou generáciou motorov a prevodoviek. Takto koncipovaný model má stanoviť nové štandardy v oblasti efektivity a nízkych emisií, oproti predchodcovi nižšími až o 21 percent. Tieto hodnoty posúvajú nový Opel Astra na špičku kompaktnej triedy a robia z neho najefektívnejší model Astra v histórii.

Vo Frankfurte bude debutovať aj nové MPV Zafira Life. Dvadsať rokov po premiére prvej generácie v roku 1999 pokračuje Zafira s úplne novou štvrtou generáciou. Prichádza v novom formáte s tromi dĺžkami karosérie, s variabilnou kabínou s deviatimi sedadlami, vysokým komfortom i asistenčnými systémami.

3-Opel-Zafira-Life

Premiéru vo Frankfurte zažije prvá elektrická Corsa-e. Šiesta generácia po prvý raz v plne elektrickej verzii s výkonom 100kW/136k a batériou s kapacitou 50 kWh umožní dojazd do 330 kilometrov.

Nová Corsa bude na frankfurtskom autosalóne aj so zvlášť úspornými benzínovými a naftovými motormi s výkonmi od 75k do 130k, s kombinovanou spotrebou v meste od 3,2 do 4,6 l/100 km a emisiami CO2 od 104 do 144 g/km. S dĺžkou 4,06 metra je modernejšia, dynamickejšia a efektívnejšia ako jej predchodcovia.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Benzina-Slovensko
Od polovice roku 2019 je na Slovensku v prevádzke prvá čerpacia stanica, ktorá nesie značku Benzina a patrí do koncernu Orlen. V dohľadnom čase plánuje Benzina otvoriť ešte ďalších sedem staníc. Nové čerpacie stanice budú v priestoroch prevzatých od súkromného prevádzkovateľa a renovované tak, aby poskytovali najlepší zákaznícky servis a tiež široký výber nepalivových produktov. Nové čerpacie stanice Benzina by mali začať na Slovensku svoju prevádzku v najbližších týždňoch. Celú transakciu podmieňuje schválenie Protimonopolného úradu SR. Na Slovensku je v súčasnosti v prevádzke približne 900 čerpacích staníc a takmer polovicu z nich prevádzkujú tri najväčšie spoločnosti.
Cvrček
Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu majú staronového absolútneho víťaza, keď druhýkrát po sebe sa ním stal Věroslav Cvrček ml. z tímu L Racing na vozidle Škoda Fabia RS 2000. Sériou jasných víťazstiev v tejto sezóne zabezpečil titul pre seba a tím L. Racing. Titul majstra Slovenska spečatil počas uplynulého víkendu na Pezinskej Babe v pretekoch Todos Cena Slovenska 2019. Do konca sezóny ostáva odjazdiť ešte preteky na Ostrej Lúke.
Škoda-Kamiq-Monte-Carlo
Mladoboleslavská automobilka nadväzuje na úspešnú súťažnú históriu značky, tentoraz s novým mestským SUV Škoda Kamiq a pokračuje v tradícii športovo-lifestylovo výbavových variantov Monte Carlo. Mladoboleslavská automobilka nadväzuje na úspešnú súťažnú históriu značky, tentoraz s novým mestským SUV Škoda Kamiq a pokračuje v tradícii športovo-lifestylovo výbavových variantov Monte Carlo.Nový športový variant Monte Carlo vystrojila česká automobilka dynamickými čiernymi dizajnovými prvkami. Vrcholový výbavový stupeň modelu Kamiq bude k dispozícii so všetkými motormi tohto modelového radu. K zákazníkom sa prvé vozidlá dostanú koncom roka 2019. Debutovať bude už o dva dni na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.Nový športový variant Monte Carlo vystrojila česká automobilka dynamickými čiernymi dizajnovými prvkami. Vrcholový výbavový stupeň modelu Kamiq bude k dispozícii so všetkými motormi tohto modelového radu. K zákazníkom sa prvé vozidlá dostanú koncom roka 2019. Debutovať bude už o dva dni na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.