Peugeot 508 Hybrid: Fastback i kombi SW viac ekologické

Sobota, 07 september 2019

Po tom, ako koncom minulého roka vstúpil na náš trh Peugeot 508 Fastback a v polovici tohto roka aj praktická verzia kombi SW, francúzska automobilka Peugeot prichádza teraz s oboma modely aj s hybridným pohonom.

Peguet-508-hybrid

Nabíjanie zo zásuvky pri použití wallboxu trvá menej ako hodinu a 45 minút


Peugeot posilňuje svoju elektrickú stratégiu zameranú na uvádzanie výkonných , ale aj úsporných vozidiel, ktoré využívajú na svoj pohon obnoviteľne zdroje energie. Peugeot tak prezentuje zámer značky ponúknuť zákazníkom automobily s plug-in hybridnou, s nabíjaním z elektrickej zásuvky, technológiou s nižšími celkovými prevádzkovými nákladmi.

Zámer ponúknuť výnimočné jazdné zážitky je súčasťou DNA značky Peugeot. Nové plug-in hybridné motory boli vyvinuté tak, aby si vodiči mohli jazdu naozaj naplno užiť. Výsledkom tejto snahy má byť jedinečný pocit z ich riadenia, ktorý si vodiči môžu naplno vychutnať aj vďaka novým jazdným režimom.

Každý z jazdných režimov je podľa výrobcu výnimočný a sprostredkováva nové pocity. Ticho má byť dominantným pocitom z jazdy v 100 % elektrickom režime s nulovými emisiami. Silu a výkon auta má naplno poskytnúť režime Sport využívajúcom všetky zdroje energie. Univerzálnosť zasa hybridný režim. Režim Komfort spája výhody hybridného režimu s komfortom nastaviteľného pruženia.

Nové modely Peugeot 508 Hybrid a 508 SW Hybrid kombinujú motor PureTech s výkonom 132 kW/180 k s elektromotorom s výkonom 80 kW/110 k, čo predstavuje systémový výkon 165 kW/225 k.

S emisiami CO2 len 29 g/km patrí medzi hybridmi k absolútnej špičke. Batéria s kapacitou 11,8 kWh umožňuje pre sedan v čisto elektrickom režime dojazd 54 km a pre kombi 52 km. Dobitie trvá pri použití wallboxu menej ako hodinu a 45 min.

Nové modely Peugeot 508 Hybrid a 508 SW Hybrid si v súčasnosti už možno objednať napríklad vo Francúzsku, v ďalších krajinách budú uvedené na trh koncom tohto roku. Inovatívne motory peugeota majú posilniť postavenie nového Peugeota 508 Hybrid v konkurencii hybridov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.