Prvé nazretie do interiéru nového Mercedesu SUV EQE

Nedeľa, 28 august 2022

Po elektrickom Mercedese SUV EQS, ktorý nemecký výrobca "spároval" s luxusným sedanom triedy S, chystá teraz automobilka variant rovnako elektrického SUV EQE ako všestrannejší a praktickejší variant vraj pre podnikateľov. Prvou volavkou na nový model sú snímky interiéru auta.

1-mercedes-suv-eqe

Pripravované SUV EQE bude disponovať novými inováciami modelu EQS, pričom má byť dynamickejšie ako SUV EQS. Päťmiestny model SUV EQE bude jedným z najpriestrannejších zástupcov vo svojej triede, pokiaľ ide o priestor nad hlavou, pre nohy a v priestore ramien. Svojou priestornosťou bude SUV EQE patriť medzi špičku v segmente SUV.

Model SUV EQE je založený na veľkej elektrickej platforme Mercedes-EQ a bude mať rovnako ako EQS hyperobrazovku MBUX, čo nie je nič iné ako palubná doska tvorená niekoľkými obrazovkami s vysokým rozlíšením, ktoré sú skryté za sklom vyrobenom z jedného kusa. Potom to vyzerá ako jeden veľký displej cez celú palubovku a zákazníkom sa bude dodávať na prianie.

Aj tento nový mercedes bude mať dominantné krajné dýzy na výstup ventilácie v tvare turbín. Stredová konzola sa svojou prednou časťou spája s prístrojovou doskou a je voľne umiestnená v priestore. Pás ventilačných výstupov (dýz) z kokpitu vizuálne pokračuje do predných dvier.

Avantgardné i tradičné materiály a farby vytvárajú v interiéri špeciálnu atmosféru. Päť zladených farebných kombinácií podčiarkuje veľkorysý pocit z priestoru. Model SUV EQE je ponorený do progresívneho a luxusného farebného sveta teplých a studených odtieňov.

Svetová premiéra nového plne elektrického SUV Mercedes-Benz EQE bude 16. októbra.

1-mercedes-suv-eqe 2-mercedes-suv-eqe 3-mercedes-suv-eqe
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
homola
Víkend seriálu TCR na Nürburgringu sa vinou extrémnej hustej hmly, dažďa a nízkych teplôt nevydaril. Piatok počas voľných tréningov bolo ešte pekné počasie, ale v sobotu od rána až do 17tej hodine sa všetky aktivity na okruhu postupne rušili a nekonala sa ani kvalifikácia a neodjazdili sa ani prvé sobotňajšie preteky. Ak by sa boli odjazdili, Homola by podľa piatkových tréningových výsledkov štartoval do druhých nedeľňajších pretekov z nádejného druhého miesta. Prvé a jediné preteky sa tak konali až v nedeľu. Náš jazdec štartoval z deviatej pozície na štarte. Pred nájazdom do štvrtej zákruty sa dostal do neprehľadnej situácie, došlo ku kontaktu s iným vozidlom a vážnemu poškodeniu jeho auta a z pretekov odstúpil. Z deviatich pretekov seriálu videl Homola cieľovú pásku len štyrikrát. V septembri sa jazdia predposledné preteky seriálu na talianskej Monze, kde Homola minulý rok vyhral. Hádam mu to tam vyjde!
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.