Renault 4EVER Trophy: Úžasný ako hračka z obchodu

Nedeľa, 14 máj 2023

Návrat veľkých automobiliek k historicky úspešným modelom je stále dobrou príležitosťou pripomenúť si modely, ktoré im svojho času šírili slávu. Ním bol aj prvý Renault 4L Trophy, ktorého 25.výročie si francúzska automobilka pripomenie plne elektrickým modelom a ktorého koncept nesie pomenovanie Renault 4EVER Trophy.

1-renault-4ever

Budúci elektrický Renault 4EVER Trophy je pripomenutím svojho ikonického predchodcu, z ktorého sa predalo úctyhodných 8 miliónov exemplárov. Má podobne ako jeho predchodca symbolizovať jednoduchosť, obratnosť a aj robustnosť. Automobilka o ňom hovorí, že má byť čiastočne luxusný a čiastočne dobrodružný, čo je zjavné už z jeho vzhľadu. ​

Renault 4EVER Trophy je pasovaný za ikonu novej generácie. Svoju premiéru oslávi na nadchádzajúcom tenisovom turnaji Roland Garros 2023 v Paríži. Aby sa zdôraznil retro šarm nového modelu, Renault 4EVER Trophy je odetý do odtieňa inšpirovaného farbou Ile-de-France Blue, v ktoroj bol model 4L uvedený na trh v roku 1962.

Na strešných pásoch, pružinách tlmičov a emblémoch kolies modelu Renault 4EVER Trophy sa budú objavovať fluorescenčné žlté akcenty, ktoré umocnia technikou inšpirovaný dizajn. Žltá farba bude poctou tenisovým loptičkám Roland Garros.

Aj keď výroba modelu 4L sa skončila pred viac ako 30 rokmi, jeho názov je stále príznačný! Automobilka ho potvrdila už minulý rok na parížskom autosalóne, kde sa 4EVER Trophy predstavil ako výstavný exemplár.

Renault 4EVER Trophy je inšpirovaný pôvodným modelom Renault 4 a otvára cestu budúcemu kompaktnému plne elektrickému SUV segmentu B a pri predvádzaní svojho vzhľadu na French Open 2023 v Paríži určite zaujme verejnosť.

Renault 4EVER Trophy ako batériové elektrické vozidlo francúzskej automobilky sa bude predávať od roku 2025.

1-renault-4ever 2-renault4 3-renault-4ever
Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5