Renault Espace MPV sa mení na sedemmiestne SUV

Nedeľa, 29 január 2023

Rodinné MPV Espace predstavil Renault na jeseň roku 1983. Dosluhujúcu piatu generáciu na jar tohto roku nahradí nový Espace. Šiesta generácia už nebude kategórie MPV, ale sa zaradí do radu trendových modelov SUV.

1-renault espace
Nový model s tradičným ikonickým názvom Espace sa predstaví v priebehu jari tohto roku

Renault začína odhaľovať svoje nové 5- a 7-miestne SUV so staronovým názvom Espace a nahrádza známe a ikonické veľkopriestorové MPV. Ako bude nový Espace vyzerať, to automobilka zatiaľ prísne tají a zverejnila len jeho logo s výrazným "e" na jeho konci, čo by mohlo naznačovať, že by mohlo ísť o čisto elektrický model.

Zmenou MPV na SUV Renault len potvrdzuje už dlhší čas známy trend pomalého vymierania veľkopriestorových MPV. Aj preto 40. výročie uvedenia konceptu Espace v novembri roku 1983 oslávi francúzska značka s novým Espace už ako SUV.

Renault Espace je známy nielen vo Francúzsku, ale ako globálny model ho pozná celý svet. Globálnym bude aj jeho šiesta generácia. Pomenovanie Espace sa stalo jasnou voľbou aj pre šiestu generáciu, už nie ako MPV, ale ako nové päť až sedemmiestne SUV.

2-renault-espace
Piata generácia modelu Espace po modernizácii v roku 2022, už ako crossover s odvážnym dizajnom

Nový Espace je postavený na platforme CMF-CD. Je to automobil určený na dlhé cesty a prepraví až 7 ľudí. Renault o modeli Espace hovorí, že každá jeho generácia bola vyvinutá tak, aby efektívne spĺňala očakávania zákazníkov a stala sa autom svojej doby.

Espace šiestou generáciou začína písať novú kapitolu, v ktorej bude stelesňovať revitalizáciu značky Renault, pričom pôjde po stopách predchádzajúcich generácií Espace, ktorým zostane verný ako pohodlný, inovatívny a špičkový model.

Nový Renault Espace bude odhalený v celosvetovej premiére na jar tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5