Renault Scenic: Nové MPV na prvej fotografii

Streda, 24 február 2016

Renault pripravil na blížiaci sa autosalón v Ženeve dve veľmi významné novinky. Tou čerstvejšou a významnejšou je kompaktné MPV, nový Scénic štvrtej generácie. Možno je to dielo náhody, ale prvá snímka novinky Scénic uzrela svetlo tohto sveta skôr, ako si to prial výrobca. Alebo, že by to Renault takto zahral? V každom prípade je príjemné vidieť nový model ešte pred tým, ako sa v Ženeve otvoria brány autosalónu.

Renault Scénic
Nový Renault Scénic štvrtej generácie je pripravený na svoju premiéru. Bude v Ženeve.

Nový Renault Scénic akoby sa inšpiroval tvarmi svojho menšieho brata Captura, ktorý je z rodu kompaktných krossoverov. Tá podobnosť sa dotýka najviac prednej časti nového Scénica, to čo je za ním, je podobné staršiemu konceptu R-Space z dielne Ranaultu. Tak či tak, novinka vyzerá veľmi dobre, takže tí milovníci veľkopriestorových renaultov MPV sa majú na čo tešiť.

Renault vytvoril segment kompaktných MPV menom Scénic v roku 1996. Odvtedy vytvoril tri generácie, ktorých sa predalo úctyhodných takmer päť miliónov exemplárov. Niet pochýb, že štvrtá generácia zaujme rovnako ako tri doterajšie. Obmena bola potrebná, pretože súčasná tretia generácia je na trhu už od roku 2009, aj keď medzitým prešla dvomi modernizáciami.

Nový Scénic má množstvo štýlových prvkov, ktoré mu dávajú dynamickejší nádych. V porovnaní s modelom tretej generácie sa zvýšila jeho svetlá výška a zadný previs je skrátený. Širší rozchod kolies vpredu aj vzadu dávajú novinke lepšiu stabilitu.

Nový Scénic prichádza s novou grafikou v hlavných svetlometoch, najmä však v tvare bumerangu. Nové svetlomety ťažia z technológie LED PureVision, ktorá pochádza z najnovších modelov Renault.

Nový Scénic by do predaja mal prísť v závere tohto roka.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.