Renault ukáže v Düsseldorfe svoj luxusný hotel na kolesách

Štvrtok, 19 august 2021

Obytné prívesy za osobné automobily prežívali svoj boom najmä začiatkom druhej polovice minulého storočia a predstavovali slobodu cestovania a dovolenkovania. V luxusnejšej podobe sa dovolenky na kolesách opätovne vracajú. Aj vďaka Renaultu, ktorý na autosalóne v Düsseldorfe od 27. augusta predstaví luxusný, zatiaľ iba predvádzací karavan Hippie Caviar Hotel.

1-Show-car-Hippie

Tím Renault Design si pre pre predstavu kočovného života za základ ukážkového karavanu vybral nový Trafic s priestorom, komfortom a modularitou, ktoré sú v dnešnej dobe potrebné na cestách.

Louis Morasse, riaditeľ LCV dizajnu Renault: "Hippie Caviar Hotel vznikol s túžbou uniknúť z bežného životného kolotoča a zažiť prírodu v idylickom prostredí so všetkým komfortom a vybavením 5-hviezdičkového hotela."

Renault s Hippie Caviar Hotel-om znovu objavil svet obytných automobilov, kde si môžete oddýchnuť v elegantnom, priestrannom a komfortnom aute a vychutnať krásu prírody rovno z jeho strechy.

Neobvyklý dizajn prináša zážitok päťhviezdičkového hotela: zariadenú strešnú terasu, vonkajšiu posteľ, ale aj možnosť doručenie tovaru dronom. Toto predvádzacie vozidlo je inšpirované šesťdesiatimi rokmi minulého storočia a svojim štýlom je návratom k ikonickému obytnému automobilu Renault Estafette z roku 1977.

Predvádzací karavan na báze Renaultu Trafic upúta dvojfarebnosťou – vpredu je kabína v trblietavej zelenej farbe a zadná časť v sivej. Interiér je inšpirovaný 5-hviezdičkovými hotelovými izbami, rafinovanými a bohatými na prírodné materiály. Využíva sa exotické drevo, prírodné vlákna ako ľan a vlna. Farby a materiály stelesňujú optimizmus a slobodu 60. rokov.

2-Show-car-Hippie

Karavan Renaultu ponúka lavicu, ktorú je možné prestavať na pohodlné lôžko a umiestniť von alebo dovnútra vozidla. Otvorené zadné dvere so závesmi poskytujú súkromie a ochranu pred zlým počasím. Strešná terasa s konferenčným stolíkom a dvoma odnímateľnými operadlami ponúkajú ďalší výhľad na okolie. Na strechu sa možno dostať výsuvným rebríkom.

Renault s Hippie Caviar Hotel ponúka zážitok so službami ako 5-hviezdičkový hotel: dodanie logistického kontajnera (sprcha, toaleta, elektronabíjačka a pod.) na miesto, ktoré si vyberie zákazník. Služba "concierge" sa dá objednať online s doručením dronom na strechu alebo na lavicu.

Renault predstaví predvádzací mobilný obytný automobil Hippie Caviar Hotel na autosalóne v Düsseldorfe, ktorý sa začína 27. augusta 2021 a kde Renault ukáže aj karavan Estafette z roku 1977.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
across
Japonská automobilka Suzuki očakáva v účtovnom roku 2021 sedempercentný medziročný nárast konsolidovaných tržieb - na celkových okolo 26,09 miliardy eur. Predpoveď pritom zohľadňuje nejasný výhľad ohľadom pokračovania nedostatku polovodičov. Automobilka predpokladá, že sa jej výdavky na výskum a vývoj medziročne zvýšia o 336,12 milióna eur na 1,46 miliardy eur. Výsledok týchto snažení vidieť aj na Slovensku, napríklad v podobe mildhybridných modelov. Ním je napríklad prvý plug-in hybrid nabíjateľný z bežnej elektrickej zásuvky, športovo-rodinné SUV Suzuki Across s čisto elektrickým dojazdom až 75 kilometrov, s benzínovým štvorvalecom s objemom 2,5 litra a dvomi elektromotormi so systémovým výkonom 225 kW/306 k (0 až 100 km/h za 6 sekúnd, kombinovaná spotreba adekvátna len 1 l/100 km).
maxim-repak
Vo francúzskom Magny Cours sa cez víkend uskutočnilo piate podujatie seriálu Yamaha R3 European Cup ako súčasť podujatí World Superbike. V pretekoch sa predstavil aj 15-ročný Slovák Maxim Repák, ktorý na predchádzajúcich pretekoch v českom Moste bol dvakrát druhý. V prvej jazde doplatil na chybu súpera a po páde z prvého miesta preteky nedokončil. V druhej jazde znovu bojoval v čelnej skupinke. Výsledkom bolo tretie miesto, ktoré ho udržalo v boji o celkové víťazstvo v seriáli, keď na priebežne prvého Španiela Juliana Girala stráca len desať bodov. O celkovom víťazovi sa rozhodne 18. septembra v španielskej Barcelone.
skoda-flotila
V rámci stratégie udržateľnosti firma Prodcen/DHolandia pristupuje k zmene svojho vozového parku na elektrický pohon, keď zaradila doň prvých sedem plne elektrických modelov Škoda Enyaq iV. Na Slovensku bude tak prvou čisto elektrickú flotilou, ktorá využíva elektromobily na firemné účely. Okrem lákavého pomeru ceny a výkonu zaujal firmu elektrický Enyaq iV nízkymi nákladmi na prevádzku a údržbu a veľkým dojazdom. Firma sa na prechod na zelenú mobilitu pripravovala už dlhšie, a to vytvorením uceleného systému nabíjania pre elektromobily s 12 stojanmi, ktoré čerpajú energiu z inštalovaných solárnych panelov na streche svojich výrobných hál.