Rolls-Royce Ghost prerástol do väčšieho a luxusnejšieho Extendedu

Pondelok, 19 október 2020

Automobilka Rolls-Royce predstavuje model Ghost Extended, ktorý ponúka vyšší pôžitok zo zväčšeného priestoru a jazdnú dynamiku bez kompromisov.

1-rolls-royce

Ghost Extended je ďalším a dlhším variantom druhej generácie modelu Roll-Royce Ghost. Ide o úplne novú verziu luxusnej limuzíny. Vyniká vysokým komfortom pre cestujúcich na zadných sedadlách. Tento variant sa orientuje na majiteľov, ktorí majú osobného vodiča a chcú si užívať priestor a komfort na zadných sedadlách.

Ghost Extended je výsledkom podrobných konzultácií s novou generáciou klientov Rolls-Royce. Väčšina biznismenov túžila po limuzíne, ktorú počas týždňa využijú s vodičom, a na víkend sa premení na pohodlný a dynamický sedan, ktorý budú sami riadiť. Práve na základe takejto požiadavky vznikol nový Rolls-Royce Ghost Extended.

Nový Rolls-Royce Ghost Extended zväčšeným rázvorom ponúka vyšší pôžitok z vylepšeného priestoru na zadných sedadlách bez kompromisov v dynamike nového modelu Ghost Extended.

Na vzhľade nového Ghosta k žiadnym väčším zmenám nedošlo. Tvorcom išlo o zachovanie minimalistického dizajnu, a tak širšími zadnými dverami sa predĺženie limuzíny šikovne zamaskovalo.

Ghost Extended stojí na hliníkovej platforme základného modelu Ghost, na ktorom sú postavené aj modeli Phantom a SUV Cullinan. Ghost Extended je oproti Ghostu dlhší o 170 mm a tak narástol na 5549 mm, o rovnakú dĺžku je väčší aj rázvor náprav, teraz má 3465 mm.

Pohon automobilu má na starosti zážihový agregát s dvojitým preplňovaním so zdvihovým objemom 6,75 litra vyvinutý výhradne pre model Ghost. Disponuje maximálnym výkonom 571 koní a krútiacim momentom 850 Nm. Ticho vo vnútri automobilu zabezpečuje 100 kg tlmiacich materiálov zabudovaných v karosérii, podvozku a pneumatikách.

Šéf spoločnosti Rolls-Royce Torsten Müller-Ötvös hovorí, že nový Ghost vznikol po osobných rozhovoroch so základňou klientov Rolls-Royce. Tí od spoločnosti žiadali, aby vytvorila automobil, ktorý ponúkne veľkorysí priestor vzadu bez kompromisov v jazdnej dynamike. Ghost Extended je podľa šéfa Rolls-Royce viacúčelový produkt, ktorý spĺňa požiadavky na podnikanie a na životný štýl klientov značky Rolls-Royce.

Prvé vozidlá nového modelu Ghost Extended budú záujemcom k dispozícii koncom roka 2020.

1-rolls-royce 2-rolls-royce 3-rolls-royce
Autor: J. Goldberger
Foto: Rolls-Royce
Pridať komentár
Bleskovky
Šikyňa
Ďalší diel seriálu majstrovstiev sveta v motokrose sa po troch predchádzajúcich pretekoch v talianskej Mantove konal počas posledného víkendu na úplne novej trati v Španielsku. Slovenský jazdec Richard Šikyňa obsadil v prvej jazde výborné dvanáste miesto a získal deväť bodov. V druhej jazde mal na náročnej pieskovej trať v Lommely, ktorá je považovaná za jednu z najťažších motokrosových tratí na starom kontinente, pád a preteky nedokončil. So 67 bodmi je v priebežnom poradí seriálu na 24. mieste. Richard Šikyňa: "V prvej jazde som polovicu pretekov jazdil na 9. mieste, ale postupne som sa prepadol na dvanáste a mal som dobrý pocit z jazdy aj výsledku. V druhej jazde som mal horší štart, ale postupne som sa prebojoval na 14. miesto. Pár kôl pred koncom som však mal pomerne ťažký pád a preteky som nedokončil. Zlomené nemám nič, tak snáď budem do najbližších pretekov už najbližší víkend v poriadku."
Sikyna
Posledné podujatie série troch pretekov majstrovstiev sveta v motokrose v talianskej Mantove dopadlo pre slovenského reprezentanta Richarda Šikyňu lepšie ako tie predchádzajúce. V meranom tréningu zajazdil 18. najrýchlejší čas a v popoludňajších pretekoch si potom vyjazdil 6 bodov do hodnotenia svetového šampionátu, keď v dvoch po sebe idúcich pretekoch bodoval na 17. a 19. mieste. Vynieslo mu to celkové 21. miesto a v priebežnom hodnotení seriálu je so ziskom 58 bobov na 26. pozícii.
Šikyňa-Mantova2
Druhé podujatie z trojice pretekov seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v talianskej Mantove v stredu tento týždeň nevyšlo slovenskému jazdcovi Richardovi Šikyňovi (MX Slovakia/JD Gunnex KTM RT). Kvalifikácia sa pre slovenského reprezentanta nevyvíjala dobre, keď po problémoch s oboma motocyklami sa Šikyňovi nepodarilo zajazdiť ani jedno plnohodnotné rýchle kolo a tak nemohol nastúpiť do prvej jazdy. V druhej jazde po kontakte s iným jazdcom preteky začínal z konca štartového poľa a do cieľa prišiel na 26. mieste. V priebežnom hodnotení mu pred najbližšími nedeľnými pretekmi patrí 24. miesto.