Škoda ďalej odhaľuje Kushaq, premiéra bude v marci

Utorok, 26 január 2021

Pod maskovanou karosériou na snímke sa skrýva prvý sériový automobil postavený na novej platforme vyrobenej automobilkou Škoda špeciálne pre indický trh.

1-skoda-kushaq

V kompaktnom SUV Kushaq ponúka česká automobilka typické prednosti vozidiel Škoda. Model určený špeciálne pre indický trh je vytvorený práve na mieru podľa tohto trhu a schopný zvládnuť premávku na cestách indických miest.

Škoda Kushaq presvedčí svojím výrazným dizajnom, veľkorysým priestorom, komfortom, vysokou úrovňou bezpečnosti, úspornými motormi TSI a moderným infotainmentom. Viac informácií o novom modeli sa dozvieme až po svetovej premiére, ktorú nový škodovácky model bude mať v marci tohto roku v Indii.

Model Kushaq je postavený na platforme MQB-A0-IN. Priestor a komfort pre cestujúcich poskytne kabína s pomerne dlhým rázvorom 2651 milimetrov. Robustné tvary spolu kolesami veľkých rozmerov automobil opticky ešte viac zväčšujú.

Pre Kushaq budú v ponuke dva preplňované benzínové TSI s objemom 1,0 a 1,5 litra, dostatočne výkonné i optimálne úsporné. Prevodovka bude závisieť od motorizácie – buď 6stupňová manuálna alebo s rovnakým počtom stupňov automatická, prípadne 7stupňová DSG.

2-skoda-kushaq

Kushaq ponúkne tiež rad asistenčných systémov pre v oblasť aktívnej i pasívnej bezpečnosti, systém monitorovania tlaku v pneumatikách, tempomat, LED svietenie – denné, pre hlavné svetlomety i koncové svietenie.

Thomas Schäfer, predseda predstavenstva spoločnosti Škoda-Auto o novom modeli Kushaq: "Novým modelom Kushaq začína automobilka Škoda na indickom subkontinente novú éru. V rámci projektu India 2.0 otvárame modelom Kushaq modelovú ofenzívu štyroch nových kompaktných vozidiel značiek Škoda a Volkswagen pre indický trh. Som si istý, že tento model presvedčí indických zákazníkov."

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
homola
Víkend seriálu TCR na Nürburgringu sa vinou extrémnej hustej hmly, dažďa a nízkych teplôt nevydaril. Piatok počas voľných tréningov bolo ešte pekné počasie, ale v sobotu od rána až do 17tej hodine sa všetky aktivity na okruhu postupne rušili a nekonala sa ani kvalifikácia a neodjazdili sa ani prvé sobotňajšie preteky. Ak by sa boli odjazdili, Homola by podľa piatkových tréningových výsledkov štartoval do druhých nedeľňajších pretekov z nádejného druhého miesta. Prvé a jediné preteky sa tak konali až v nedeľu. Náš jazdec štartoval z deviatej pozície na štarte. Pred nájazdom do štvrtej zákruty sa dostal do neprehľadnej situácie, došlo ku kontaktu s iným vozidlom a vážnemu poškodeniu jeho auta a z pretekov odstúpil. Z deviatich pretekov seriálu videl Homola cieľovú pásku len štyrikrát. V septembri sa jazdia predposledné preteky seriálu na talianskej Monze, kde Homola minulý rok vyhral. Hádam mu to tam vyjde!
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.