Škoda Enyaq Coupé iV na oficiálnej skici

Streda, 12 január 2022

Skutočnosť, že česká škodovka chystá nové plne elektrické kupé, je známe už dávnejšie. Teraz oficiálne zverejňuje jeho prvé skice. Na nich poodhaľuje exteriér nového plne elektrického modelu Enyaq Coupé iV.

skoda-enyaq-kupe-iV

Karosársky variant kupé čisto elektrického Enyaqu iV s emocionálnejším vzhľadom aj vďaka lepšej aerodynamike oproti základnému modelu SUV umožňuje vyšší dojazd ako má variant SUV. Skice ukazujú mierne sa zvažujúce línie strechy, zadnú časť s ostro lomenou hranou a bočné prahy vo farbe karosérie.

Od B-stĺpika sa strecha mierne zvažuje smerom dozadu a plynulo prechádza do piatych dverí. Pohľad zozadu definuje nápis Škoda pod ostro lomenou hranou a zadné svetlá sú pre značku v typickom tvare písmena C.

Bočné prahy lakované vo farbe karosérie a veľké kolesá umocňujú dynamický vzhľad nového štvordverového modelu. Nová línia strechy pridáva Enyaqu iV Copé väčšiu eleganciu.

Prednú časť Enyaqu Coupé iV charakterizuje veľká a výrazná maska a úzke ostro rezané predné svetlomety, ktoré opticky rozširujú šírku vozidla. Výrazný je predný nárazník v športovom dizajne.

Novým modelom Enyaq iV v karosérii kupé rozširuje Škoda Auto ponuku svojho prvého čisto elektrického modelu na báze koncernovej modulárnej platformy pre elektromobily o mimoriadne emocionálny variant a rozširuje tak svoje portfólio o nový segment.

Svetová premiéra modelu Enyaq Coupé iV sa bude konať 31. januára tohto roku v Prahe.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
Prodigy-od-Tachyum
Slovensko na svetovej výstave Expo 2020 Dubaj predstavilo univerzálny procesor Prodigy od slovenskej firmy Tachyum. Ten poháňa superpočítač, ktorý sa svojimi vlastnosťami umelej inteligencie vyrovná podľa svojich tvorcov ľudskému mozgu. "Riešenie spoločnosti Tachyum je prelomové. Procesor Prodigy je nielen rýchlejší, ale aj menej náročný na spotrebu energie. Slovensko má predpoklady byť atraktívnym inkubátorom pre inovatívne firmy ako Tachyum," – povedala štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a EZ Ingrid Brocková pri príležitosti návštevy Slovenského pavilónu. Expo 2020 Dubaj je prvou svetovou výstavou Expo, ktorá sa koná v regióne Blízkeho východu, Afriky a južnej Ázie.
toyota-gr86-flash kopie
Toyota sa neuzatvára do elektrickej bubliny a využije motoristický šport na extrémne testovanie budúcich technológií. Za volant Toyoty GR86 na syntetické palivo z biomasy si sadne aj prezident Toyoty Akio Toyoda a zúčastní sa pretekov v rámci japonskej série Super Taikyu. Ide o najnovší experiment Toyoty, ktorá testuje rôzne druhy palív a pohonov na ceste k uhlíkovej neutralite. Toyota GR86 poháňaná syntetickým palivom bude štartovať vo farbách tímu, ktorý pripravuje aj vodíkovú Corollu Sport. Toyota totiž tvrdí, že budúcnosť sa neobmedzuje len na autá poháňané batériami. Koncern preto vyvíja technológiu vodíkových palivových článkov, dôkazom čoho je druhá generácia modelu Mirai, ktorý dokáže prejsť s plnou nádržou viac ako 500 km.
liqui-moly
Spoločnosť Liqui Moly, ktorej výrobky sú dobre známe aj slovenským motoristom, vyrába a ponúka na trh široký sortiment približne štyritisíc produktov, ako motorové oleje, mazivá, prísady do paliva, autokozmetika, chladiace kvapaliny a rad ďalších produktov. V tomto roku spoločnosť vyrobila najviac výrobkov vo svojej histórii, po prvý raz napríklad vyše stotisíc ton mazív, čo je o 27 percent viac oproti predchádzajúcemu roku. Spoločnosť Liqui Moly vznikla v roku 1957 a svoje produkty vyvíja a vyrába výhradne v Nemecku. Svojou kvalitou patria jej produkty k najlepším a predávajú sa v 150 krajinách sveta. V roku 2020 spoločnosť Liqui Moly hospodárila s obratom 611 miliónov eur.