Škoda Enyaq Coupé iV na oficiálnej skici

Streda, 12 január 2022

Skutočnosť, že česká škodovka chystá nové plne elektrické kupé, je známe už dávnejšie. Teraz oficiálne zverejňuje jeho prvé skice. Na nich poodhaľuje exteriér nového plne elektrického modelu Enyaq Coupé iV.

skoda-enyaq-kupe-iV

Karosársky variant kupé čisto elektrického Enyaqu iV s emocionálnejším vzhľadom aj vďaka lepšej aerodynamike oproti základnému modelu SUV umožňuje vyšší dojazd ako má variant SUV. Skice ukazujú mierne sa zvažujúce línie strechy, zadnú časť s ostro lomenou hranou a bočné prahy vo farbe karosérie.

Od B-stĺpika sa strecha mierne zvažuje smerom dozadu a plynulo prechádza do piatych dverí. Pohľad zozadu definuje nápis Škoda pod ostro lomenou hranou a zadné svetlá sú pre značku v typickom tvare písmena C.

Bočné prahy lakované vo farbe karosérie a veľké kolesá umocňujú dynamický vzhľad nového štvordverového modelu. Nová línia strechy pridáva Enyaqu iV Copé väčšiu eleganciu.

Prednú časť Enyaqu Coupé iV charakterizuje veľká a výrazná maska a úzke ostro rezané predné svetlomety, ktoré opticky rozširujú šírku vozidla. Výrazný je predný nárazník v športovom dizajne.

Novým modelom Enyaq iV v karosérii kupé rozširuje Škoda Auto ponuku svojho prvého čisto elektrického modelu na báze koncernovej modulárnej platformy pre elektromobily o mimoriadne emocionálny variant a rozširuje tak svoje portfólio o nový segment.

Svetová premiéra modelu Enyaq Coupé iV sa bude konať 31. januára tohto roku v Prahe.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
goodyear-compact
Goodyear uvádza na trh nový rad pneumatík Powerload, ktoré zvyšujú produktivitu práce, majú dlhšiu životnosť a znižujú prevádzkové náklady. Doplnené sú o významné moderné technológie, ktoré boli špeciálne navrhnuté pre kompaktné kolesové nakladače a malé grejdre. Využívajú sa v stavebníctve, pri nakládke materiálov, v logistickej podpore, v poľnohospodárstve a aj pri úpravách terénu. Pneumatiky Goodyear Powerload zahŕňajú novú technológiu Smooth Guard, vrátane extra silnej a hladkej vrstvy gumy v oblasti ramien a bočnice. Tá pneumatikám nového radu prepožičiava maximálnu robustnosť a zvyšuje odolnosť proti rezným ranám a poškodeniu kostry, zároveň posilňuje konštrukciu bočníc, zvyšuje stabilitu a uľahčuje ovládateľnosť strojov. Dezén behúňa je inšpirovaný osvedčeným Goodyear TL-3A+. Pre Powerload bol upravený pre rozmer 18" a 20".
AAA-AUTO
Spoločnosť Aures, do ktorej siete patria AAA Auto Mototechna, Auto Diskont a Driverama, ponúka takmer 160 voľných pracovných pozícií. Nové personálne posily potrebuje vzhľadom na vysoký dopyt po jazdených autách a rekordný predaj v celej sieti svojich pobočiek. V prvom štvrťroku tohto roku sa v celom holdingu Aures predalo najviac vozidiel v porovnaní s rovnakým období roka počas 30-ročnej existencie spoločnosti. Nových pracovníkov si vyžaduje aj rozvoj pobočkovej siete spoločnosti Driverama, ktorá obchoduje online s jazdenými vozidlami v Nemecku. Aures spustil tiež vlastný talentový program, ktorého cieľom je hľadať nových manažérov priamo medzi vlastnými zamestnancami.
mini
Priaznivci a majitelia prémiových kompaktných automobilov značky Mini a starších klasických Mini sa počas posledného víkendu stretli na 29. ročníku Slovenského zrazu značky a užívali si tri dni príťažlivého programu v príjemnej rodinnej atmosfére a dobrej nálade. Spestrila ho aj navigačná rallye a turistické prechádzky cez unikátne Jánošíkove diery. Zraz majiteľov Mini sa konal v okolí Autocampingu Belá-Nižné Kamence, neďaleko Terchovej v malebnom Jánošíkovom kraji. Zúčastnilo sa ho 75 "miníkov" novej i pôvodnej staršej generácie zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska. Najvzdialenejší účastník bol z Maďarska a najstarším modelom Mini Marcos z 1968.