Škoda Enyaq Coupé iV na oficiálnej skici

Streda, 12 január 2022

Skutočnosť, že česká škodovka chystá nové plne elektrické kupé, je známe už dávnejšie. Teraz oficiálne zverejňuje jeho prvé skice. Na nich poodhaľuje exteriér nového plne elektrického modelu Enyaq Coupé iV.

skoda-enyaq-kupe-iV

Karosársky variant kupé čisto elektrického Enyaqu iV s emocionálnejším vzhľadom aj vďaka lepšej aerodynamike oproti základnému modelu SUV umožňuje vyšší dojazd ako má variant SUV. Skice ukazujú mierne sa zvažujúce línie strechy, zadnú časť s ostro lomenou hranou a bočné prahy vo farbe karosérie.

Od B-stĺpika sa strecha mierne zvažuje smerom dozadu a plynulo prechádza do piatych dverí. Pohľad zozadu definuje nápis Škoda pod ostro lomenou hranou a zadné svetlá sú pre značku v typickom tvare písmena C.

Bočné prahy lakované vo farbe karosérie a veľké kolesá umocňujú dynamický vzhľad nového štvordverového modelu. Nová línia strechy pridáva Enyaqu iV Copé väčšiu eleganciu.

Prednú časť Enyaqu Coupé iV charakterizuje veľká a výrazná maska a úzke ostro rezané predné svetlomety, ktoré opticky rozširujú šírku vozidla. Výrazný je predný nárazník v športovom dizajne.

Novým modelom Enyaq iV v karosérii kupé rozširuje Škoda Auto ponuku svojho prvého čisto elektrického modelu na báze koncernovej modulárnej platformy pre elektromobily o mimoriadne emocionálny variant a rozširuje tak svoje portfólio o nový segment.

Svetová premiéra modelu Enyaq Coupé iV sa bude konať 31. januára tohto roku v Prahe.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.
opel-astra1
Nový Opel Astra a Astra SportsTourer zvolila odborná porota German Car Awards za nemecké kompaktné auto roka 2023. Oba modely novej generácie zvíťazili v ankete s veľkým náskokom pred konkurentmi tohto segmentu. Astra presvedčila inovatívnymi bezpečnostnými technológiami, ktoré Astra sprístupňuje širokému spektru zákazníkov triedy kompaktných vozidiel. Rovnako aj široká ponuka pohonných jednotiek vrátane elektrifikovaného plug-in hybridného pohonu, vďaka ktorému môžu nové modely Astra jazdiť aj plne bez emisií. Zavážil aj príťažlivý pokrokový dizajn, ako aj pôžitok z jazdy a hodnota, za ktorú zákazník Astru dostáva.