Škoda Fabia RS Rally2: Nové súťažiarske kladivo

Streda, 15 jún 2022

Mladoboleslavská automobilka uvádza nový súťažný špeciál Fabia RS Rally2. Ide o úplne nový automobil kategórie Rally2, ktorý nahradí doterajší model Fabia Rally2 evo.

1-fabia-rs-rally2

Nová súťažná Fabia RS Rally2 má nadviazať na úspechy predošlých súťažných modelov fabií počínajúc S2000, R5 a Rally2 evo. Má sa zaradiť do absolútnej svetovej špičky rallye športu. Podľa škodováckych tvorcov nový rallye model má predvídateľné jazdné vlastnosti a je určený pre skúsených rallye jazdcov, ale aj začínajúcich súťažiarov.

Fabia RS Rally2, auto novej generácie, má vynikať spoľahlivosťou a odolnosťou na náročných rallye tratiach a značke má prinášať úspechy tak ako všetky doterajšie modely značky Škoda.

Nová Fabia RS Rally2 vychádza z predchádzajúcich mladoboleslavských súťažných modelov. Svoje kvality a súťažiarsku odolnosť preverovali náročné predvýrobné testy.

Tvorcovia vyvinuli pre Fabiu štvrtej súťažnej generácie nový motor, vylepšili jej ovládanie, pohonné ústrojenstvo a elektroniku. Zapracovali aj na zvýšení bezpečnosť jazdcov i spolujazdcov.

Rozsiahle testovanie na asfalte, štrkovitých cestách a ľade, ako aj za rozličných poveternostných podmienok prispelo novému rallye modelu Škoda potrebné vyladenie, aby nová súťažná fabia mohla úspešne bojovať o vavríny a získavať tituly.

O novej súťažnej fabii sa nórsky súťažný jazdec Andreas Mikkelsen i Brit Meeke vyjadrili, že nová Škoda Fabia RS Rally2 je najlepšie rallye auto v kategórii WRC2.

Od úradujúceho majstra sveta tejto kategórie Mikkelsena je to pochvala ako hrom. Tak nech sa im obom s novou fabiou darí, aj keď zatiaľ budú jazdiť len so staršou Fabiou Rally2 evo, keďže novinka sa do sveta rallye zapojí až neskôr v tomto roku.

1-fabia-rs-rally2 2-fabia-rs-rally2 3-fabia-rs-rally2
Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.
opel-astra1
Nový Opel Astra a Astra SportsTourer zvolila odborná porota German Car Awards za nemecké kompaktné auto roka 2023. Oba modely novej generácie zvíťazili v ankete s veľkým náskokom pred konkurentmi tohto segmentu. Astra presvedčila inovatívnymi bezpečnostnými technológiami, ktoré Astra sprístupňuje širokému spektru zákazníkov triedy kompaktných vozidiel. Rovnako aj široká ponuka pohonných jednotiek vrátane elektrifikovaného plug-in hybridného pohonu, vďaka ktorému môžu nové modely Astra jazdiť aj plne bez emisií. Zavážil aj príťažlivý pokrokový dizajn, ako aj pôžitok z jazdy a hodnota, za ktorú zákazník Astru dostáva.