Škoda Kamiq GT - piate SUV pre Čínu

Piatok, 25 október 2019

Česká automobilka Škoda pripravila ďalší SUV model – kupé Kamiq GT určený pre Čínu. V týchto dňoch prvýkrát ukázala dizajnovú skicu svojho piateho SUV pre čínsky trh. Svetová premiéra nového modelu Škoda Kamiq GT bude 4. novembra v čínskom Tchien-ťine.

1-Škoda-Kamiq-GT
Škoda Kamiq GT, nové SUV kupé, sa oficiálne predstaví v Číne začiatkom novembra. Jeho vzhľad vyžaruje silu, ale aj eleganciu.

Novému SUV kupé nechýba dominantný dizajn a športová elegancia v štýle štúdie Škoda Vision GT, ktoré sú odvodené od modelu Kamiq. Škoda ako globálny automobilový výrobca upravuje niektoré svoje modely podľa potrieb pre cieľovú krajinu. Tak je tomu aj teraz v prípade nového modelu Škoda Kamiq GT, ktorý je prispôsobený pre potreby čínskeho zákazníka.

Dve dizajnové skice ukazujú po prvýkrát podobu nového modelu Škoda Kamiq GT. Druhé SUV kupé českej značky bude rovnako ako Kodiaq GT v ponuke na čínskom trhu. Dizajn nového produkčného modelu vychádza zo štúdie Škoda Vision GT. Premiéru piate SUV značky Škoda bude mať v čínskom Tchien-ťine.

Škoda Kamiq GT má zreteľný športový vzhľad, vyžaruje z neho sila, má výrazný predok a elegantnú plynulú líniu strechy. Tá sa smerom dozadu ľahko zvažuje a prechádza do zadného spojlera. Výrazné línie sú navrhnuté presne tak, ako to zodpovedá vkusu mladých Číňanov. Spoločne ich navrhli dizajnéri spoločnosti Saic Škoda v Číne a tím Škoda Design v ČR podľa predlohy štúdie Vision GT, ktorá mala premiéru v júni na autosalóne Shenzhene.

Interiér nového modelu Kamiq GT ponúka mix robustného vzhľadu a športovej dynamiky, ktoré sú typické pre vozidlá kategórie SUV. Horizontálna ozdobná lišta sa v interiéri tiahne cez celú šírku vozidla. Interiér obsahuje kvalitné materiály a upúta aj športovými sedadlami s dobrým bočným vedením.

Čína, je pre českú automobilku jedným z najdôležitejších trhov. Bude jedinou krajinou na svete, v ktorej česká automobilka ponúka päť modelov kategórie SUV.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.