Škoda Kamiq GT - piate SUV pre Čínu

Piatok, 25 október 2019

Česká automobilka Škoda pripravila ďalší SUV model – kupé Kamiq GT určený pre Čínu. V týchto dňoch prvýkrát ukázala dizajnovú skicu svojho piateho SUV pre čínsky trh. Svetová premiéra nového modelu Škoda Kamiq GT bude 4. novembra v čínskom Tchien-ťine.

1-Škoda-Kamiq-GT
Škoda Kamiq GT, nové SUV kupé, sa oficiálne predstaví v Číne začiatkom novembra. Jeho vzhľad vyžaruje silu, ale aj eleganciu.

Novému SUV kupé nechýba dominantný dizajn a športová elegancia v štýle štúdie Škoda Vision GT, ktoré sú odvodené od modelu Kamiq. Škoda ako globálny automobilový výrobca upravuje niektoré svoje modely podľa potrieb pre cieľovú krajinu. Tak je tomu aj teraz v prípade nového modelu Škoda Kamiq GT, ktorý je prispôsobený pre potreby čínskeho zákazníka.

Dve dizajnové skice ukazujú po prvýkrát podobu nového modelu Škoda Kamiq GT. Druhé SUV kupé českej značky bude rovnako ako Kodiaq GT v ponuke na čínskom trhu. Dizajn nového produkčného modelu vychádza zo štúdie Škoda Vision GT. Premiéru piate SUV značky Škoda bude mať v čínskom Tchien-ťine.

Škoda Kamiq GT má zreteľný športový vzhľad, vyžaruje z neho sila, má výrazný predok a elegantnú plynulú líniu strechy. Tá sa smerom dozadu ľahko zvažuje a prechádza do zadného spojlera. Výrazné línie sú navrhnuté presne tak, ako to zodpovedá vkusu mladých Číňanov. Spoločne ich navrhli dizajnéri spoločnosti Saic Škoda v Číne a tím Škoda Design v ČR podľa predlohy štúdie Vision GT, ktorá mala premiéru v júni na autosalóne Shenzhene.

Interiér nového modelu Kamiq GT ponúka mix robustného vzhľadu a športovej dynamiky, ktoré sú typické pre vozidlá kategórie SUV. Horizontálna ozdobná lišta sa v interiéri tiahne cez celú šírku vozidla. Interiér obsahuje kvalitné materiály a upúta aj športovými sedadlami s dobrým bočným vedením.

Čína, je pre českú automobilku jedným z najdôležitejších trhov. Bude jedinou krajinou na svete, v ktorej česká automobilka ponúka päť modelov kategórie SUV.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.